EN

Chcete vidieť bonus na výplate? Musíte si ho odbežať!

Čínska spoločnosť sa snaží netradične motivovať zamestnancov k získaniu finančného bonusu k výplate.

Zdravý životný štýl je novým trendom vo svete korporátu. Spoločnosti, presnejšie ich vedenie zastáva názor, že keď je zamestnanec zdravý, profituje z toho celá firma. Nie je totiž toľko PN-niek a pracovník je šťastnejší, čo má v konečnom dôsledku vplyv na zvýšenú produktivitu. Preto si v pracovných ponukách môžete všimnúť napríklad bonus v podobe rôznych zliav, alebo kariet do športových stredísk. Jedna čínska spoločnosť zaoberajúca sa výrobou papieru na rôzne využitie sa rozhodla posunúť zdravý životný štýl svojich zamestnancov na úplne novú úroveň, možno aj so snahou ušetriť na bonusoch k výplate. Ak ich totiž chce zamestnanec získať, musí si ich odbehnúť každý mesiac.

Predseda spoločnosti - Lin Zhiyong oznámil svojim zamestnancom, že zrušil koncoročné bonusy a namiesto toho budú rozdelené na jednotlivé mesiace v roku. V prípade, ak si chcú prilepšiť k výplate, musia každý mesiac odbehnúť niekoľko kilometrov. Ak chce pracovník firmy získať 30% bonus, musí prejsť 30 kilometrov. Odbehnutím 40 km získa zamestnanec 40 % k platu. Lákavých je však až 50 km, vtedy zamestnanec získa 100-percentný bonus k platu. Pre extra fanatikov do behu je možné dosiahnutie 100 kilometrovej hranice, kedy si pracovník môže pripísať až 130 % finančný bonus. Samozrejme beh na takéto diaľky si vyžiada svoju daň na bežeckej obuvi. Pre tento prípad, ak zamestnanec po dobu šiestich mesiacov odbehne 50 kilometrov, dostane zľavu na nákup novej obuvi, teda ak za ten čas neprestal športovať.

Ak zamestnancovi nevyhovuje beh, môže bonus získať aj pomocou horolezectva, alebo chôdzou. Vedenie spoločnosti sleduje športové aktivity svojich pracovníkov pomocou fitness aplikácie.

Zdroj: Techspot, Reddit,

Pridať nový komentár
TOPlist