EN

Chcete mať Windows 11 medzi prvými? Takto si ho môžete nainštalovať legálne...

Windows 11 predstavuje zásadnú zmenu v používateľskej skúsenosti systému Windows od roku 2015. S jeho predstavením sa mnoho technologických nadšencov nemôže dočkať, kedy sa im nový operačný systém dostane do rúk. Po internete koluje uniknutá beta verzia, avšak od budúceho týždňa bude k dispozícii aj legálne dostupná verzia prostredníctvom programu Windows Insider.

Ak chcete získať skorý build systému Windows 11 hneď ako dorazí, musíte byť súčasťou programu Windows Insider. Na stránke tohto programu budete musieť kliknúť na tlačidlo Registrovať a prihlásiť sa pomocou svojho Microsoft účtu.

Keďže beta verzie môžu obsahovať množstvo chýb a nie sú dostatočne stabilné, odporúča sa ich inštalovať na sekundárny počítač, nie na ten, ktorý každodenne používate pre plnenie pracovných či súkromných úloh.

Ak chcete skontrolovať, či počítač, na ktorom chcete testovať systém Windows 11, spĺňa podmienky na spustenie operačného systému, môžete si stiahnuť oficiálnu aplikáciu PC Health Check spoločnosti Microsoft. Táto aplikácia spustí diagnostiku vášho počítača a dá vám vedieť, či je váš počítač vhodný na aktualizáciu alebo nie je.

Niektorým používateľom aplikácia ukazuje, že ich počítač nespĺňa podmienky, aj napriek tomu, že spĺňa minimálne požiadavky stanovené spoločnosťou. K tomu môže dôjsť v dôsledku nesprávneho nastavenia systému BIOS. Počítač bude musieť obsahovať TPM 2.0 (prípadne TPM 1.2) čip a v systéme bios budete musieť mať povolené rozhranie UEFI a Secure Boot.

 

Zdroje: Windows Insider Blog

Pridať nový komentár
TOPlist