Chcete byť youtuberom? Dobre si to rozmyslite

, Autor: Tomáš Zvorák

Naozaj, nie je to dobrý nápad. Presadiť sa ako youtuber je stále ťažšie.

Aby ste na youtube ročne zarobili 10 až 13 tisíc eur, potrebujete mať kanál s návštevnosťou minimálne jeden milión zobrazení mesačne (12 miliónov zobrazení ročne). A to je ťažké, pretože nahratých videí na youtube je stále viac. Pokiaľ video nahraté v roku 2006 malo medián zobrazení na hodnotne 10262 zobrazení, v nasledujúcich rokoch tento počet rýchlo klesal a v roku 2016 to bolo len 89 zobrazení, Teda polovica videí nahratých na youtube v roku 2016 mala menej zobrazení než 89.

Tieto čísla pochádzajú z analýzy Mathiasa Bartla z Hochschule fur Technik. V štúdií uvádza, že 85 percent sledovanosti pripadá 3 percentám najsledovanejších youtube kanálov. Nové kanály, noví youtuberi to majú ťažké a bude to len horšie.

Navyše, google to nováčikom na youtube ešte sťažuje. Od 20. februára zaviedol nové pravidlo, podľa ktorého musí mať kanál najmenej 1000 sledujúcich a 4000 hodín sledovania videí za posledný rok, aby mohol mať príjmy z reklamy (aby sa mohol zapojiť do YouTube Partner Programu). 

Chcete dobrú radu? Zabudnite na youtube, učte sa Hyperledger Fabric, Ripple či Solidity, to je tutovka :)

 

Zdroj: www.washingtonpost.com

 

Kľúčové slová
Youtube
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Chcete byť youtuberom? Dobre si to rozmyslite

S tou cenou ste sa sekli o jednu nulu. Za milion zobrazení určite nieje 10-13 tisic.

Nesekli :)

V priemere to naozaj tolko je. Samozrejme, je to priemer, moze existovat kanal s milionom zobrazeni a 10 nasobnym CPM voci priemeru a ten bude zaravat samozrejme viac.

Re: Chcete byť youtuberom? Dobre si to rozmyslite

Ta ciastka je za 12 milionov pozreti kedze v povodnom clanku sa rozprava o milione pozreti za mesiac a suma je za rok.
Dobre video o tom je aj: https://www.youtube.com/watch?v=KW0eUrUiyxo

Re: Chcete byť youtuberom? Dobre si to rozmyslite

pripadne ucte sa remesla, lebo v bananistane-slovakistane uz clovek nezozenie solidnu firmu/remeselnika na stavbarske/domace prace a ked chce clovek istotu starej poctivej skoly, tak jedine majstri po 50tke a viac (pripadne firmy ktore ich zamestnavaju)

boh chran ked niekto potrebuje nieco v baraku dnes spravit: plastove okna, interierove dvere, prerabka jadra, plyn, elektrina, voda ci zateplenie cinziaku.... tak fuserske prace jak su dnes, tu este neboli a bude to len horsie !!!!!!!!!

firmy uz teraz zamestnavaju bud pociernych, bud slabomyselnych, alebo ukrajincov ...

Re: Chcete byť youtuberom? Dobre si to rozmyslite

Poctivá škola majstrov po 50tke? To nemyslite vážne... Veď paradoxne to sú tí, v čase zaseknutý fušeraci, bez inovovaného prístupu. Veď v komunizme sa na toto a na tamto nehľadelo, tak načo to preháňať a robiť priečky rovné, že? Samozrejme aplikovať toto nejde plošne, ale ti majstri, ktorých spomínate sú v 90% prípadov totálny analfabeti...

Re: Chcete byť youtuberom? Dobre si to rozmyslite

A) ked ma dnes niekto 50, tak v case revolucie mal 21, nerozumiem co riesis ... (mozme si komorne tykat, ludia si v duchu krasnej anonymity internetu nadavaju do pohlavnych organov takze tykat si fakt mozeme, je jedno ci mam 30, 40, 50)

B) s tak malou praxou vela fuserskej praxe pocas komunizmu snad nenabral(i)

C) cele skolstvo (nielen ZŠ, gymple ci VŠ ale zrejme aj ucnovky) boli za komunizmu na uplne inej urovni ako dnes, mysli sa lepsej

D) aj takito "strasne stari" majstri absolutne nemaju problem ist s dobou, napr. isteze nerobia vodoinstalaciu s hlinikovymi trubkami, kudelom a fermezou jak pred 3-4 dekadami

Re: Chcete byť youtuberom? Dobre si to rozmyslite

Robím cementové podlahové potery, niekomu vadí 1-2 mm nerovnisti v ploche asi 30 cm2 v 20 m2 miestnosti a to ja nie som stroj aby som bol 100% (pff ani stroj nerobí 100% presnoťou a to z ďaľeka), ostatný si nevšimnú centimetrovú chybu v 15cm špalete....

Re: Chcete byť youtuberom? Dobre si to rozmyslite

nuz keby to bolo pri dverach ci pri prahu a dvere su tesne nad podlahou, tam je centimetrova chyba fatalna, likvidacna zalezitost

Re: Chcete byť youtuberom? Dobre si to rozmyslite

Presne trafil si klinec po hlave.... je to des dnes

Re: Chcete byť youtuberom? Dobre si to rozmyslite

A) Za komunizmu sa snáď ešte vyučil, nie?
B) zvyšok času robil proste tak, ako ho to učili, ale hlavne ako ho to učili rodičia, ktorý väčšinu času v tej totalite prežili.
C) Na inej úrovni boli, to je pravda. Učilo sa len to, čo režim učiť potreboval pre svoje potreby na prípravu mladej krvi pekne od malička pre svoje účely.
D) samozrejme, to je tých 10%, ktoré tam spomínam. Zvyšok starších si nikdy nenechá poradiť od mladších a paradoxne skúsenejších a stále to budú robiť tak, ako sa to robilo pred x rokmi.

Komunizmus bolo jedno veľké klamstvo s tisíckami politických väzňov, ktorí len prejavili svoj názor.
Čo sa týka jeho ekonomiky, tak ta už sa na sklonku defakto cela rozpadala a nasledujúce roky (ak by nejaké boli) by sa ocitli v kríze.

Re: Chcete byť youtuberom? Dobre si to rozmyslite

ja len vravim ze skolstvo bolo za komunizmu niekde uplne inde - dalsich milion veci typickych pre komunizmus nespominam, pretoze to by mohol byt elaborat na sto stran

Re: Chcete byť youtuberom? Dobre si to rozmyslite

Mi máme šéfa co ma po 50 bežne robieva snami, mi sme chalani od 21 do 29 rokov. A v pohode sa s nim dá, skor on nas este motivuje k dokonalemu výsledku práce a k detailom ako on hovori az to nevyzerá ako kedysi. Snaží sa ísť z dobou chodíme na všelijaké školenia aby sme sa naučili zasa nieco nove a trendy. A poznám XY starších remeselníkov ktory robia z mladými ľuďmi a v pohode spolu vychadzaju. Ale zasa poznám aj vela ludi co si nedajú poradiť ale to je velka skoda lebo ľudia su to ozaj šikovný :D

Poslať nový komentár

TOPlist