Chcete aby vás Adobe nenávidel? Retweetujte odkaz starý 27 rokov

Adobe sa v tomto prípade správa trochu neštandardne.

Takmer pred dvadsiatimi ôsmimi rokmi vydala Americká spoločnosť Adobe prvú ostrú verziu svojho programu na tvorbu a editáciu Palm Doc. súborov(*.pdf) - Acrobat Reader. Adobe sa tak stal číslom jedna na mnohých počítačoch napriek tomu, že existujú alternatívne programy na tvorbu, úpravu a prezeranie *.pdf súborov. Za tú dobu si už prvú verziu nenainštalujete na nové počítače, jedine pod emulátorom. Napriek neaktuálnosti a morálnej zastaranosti si spoločnosť Adobe stále stráži tento program.

Nedávno sa stal prípad, kedy spoločnosť Adobe zasiahla proti zdieľaniu odkazu na stiahnutie prvej verzie Acrobat Readeru, ktorý sa šíril na sociálnej sieti Twitter. Tento odkaz zdieľal výskumník v oblasti bezpečnosti - Mikko Hyppönen zo spoločnosti F-Secure ešte v roku 2016. Firma stojaca za pôvodným programom zareagovala na tento tweet až po piatich rokoch, pričom spoločnosť nechce z nepochopiteľných dôvodov odstrániť originálny tweet, ale len retweety.

Adobe zároveň zablokoval Hyppönenovho robota, ktorý mu preposiela všetky staré tweety, ktoré majú päť rokov. Za zablokovaním stojí ale firma, ktorá spolupracuje so spoločnosťou Adobe - Incorpo. Pritom nie sú známe presné podrobnosti zablokovania robota a retweetov. Záhadou je, prečo Adobe nezakročí voči originálnej stránke, na ktorej sa nachádza kópia ich programu.

Autor originálneho tweetu sa zároveň vyjadril, že tento program patrí do múzea a nie to hľadáčika zákona DCMA (Digital Millennium Copyright Act).

Zdroj: Torrentfreak,

Komentáre (1)
To neurobilo A…

... ale právnici, ktorí nevedia abolútne nič nielen o IT, a ktorí sa len snažie Adobe vykostiť, takže hľadajú ľubovoľnú zámienku pre odôvodnenie potreby svojich "služieb". Najlepšou službou ľudstvu by ale bolo, keby všetci právnici ... (ďalší text je nečitateľný a zrejme aj nepublikovateľný, lebo obsahuje výrazy ako "Sibír", "Guantanámo", "koncentračný tábor", "exterminácia", "Dunaj", "protilietadlový kanón", "skŕmiť", "kafiléria" a tak podobne :(

Pridať nový komentár
TOPlist