EN

Chcete $100 000? Stačí hacknuť Chromebook

 
Google ponúka lákavú odmenu $100 000 pre toho, kto prelomí zabezpečenie Chromebooku.

Nie je žiadnou novinkou keď nejaká firma finančne odmení šikovného človeka, ktorý hackne nejaké ich zariadenie. S týmto cieľom dokonca už roky existujú viaceré súťaže, na ktorých si najlepší hackeri a svete merajú sily a za hacknutie zariadení dostanú peniaze. Firmy takýmto spôsobom testujú svoje produkty a pomocou hackerov odhaľujú slabiny, ktoré by neskôr mohli byť zneužité skutočne zlomyseľnými hackermi.
 
 
Google teraz vyhlásil novú ponuku, v ktorej ponúka vysokú odmenu až $100 000. Tú môže dostať hocikto kto trvalo prelomí zabezpečenie Chromebooku v hostiteľskom režime. V tomto režime je stupeň ochrany Chromebooku veľmi vysoký a používateľ síce môže sťahovať aplikácie z internetu, ale nemôže ich inštalovať a to dokonca ani z Google Store. Okrem toho má Chromebook aj iné ochranné mechanizmy ako napríklad spúšťanie webových stránok a aplikácii v sandboxe (prostredie izolované od dôležitých častí operačného systému) a kontrolu dôveryhodnosti pri bootovaní, ktorá overuje či nebol počítač napadnutý nejakým škodlivým programom.
 
Prechádzajúca odmena dosahovala pritom „iba“ $50 000 takže zdvojnásobením sumy Google skutočne svojim Chromebookom verí, alebo naozaj chce motivovať ľudí k jeho hacknutiu.
 
Zdroj: techradar
 
Pridať nový komentár
TOPlist