Český softvérový pirát dostal unikátnu možnosť odčiniť trest

, Autor: kupcik
Prvý český občan, ktorý bol odsúdený za softvérové pirátstvo dostal nečakanú ponuku na únik pred tvrdým trestom.

Úlohou bolo dosiahnuť 200 tisíc prehratí videa na YouTube, ktoré rozpráva jeho príbeh, inak bude musieť zaplatiť veľkú pokutu. Obvinený občan českej republiky má 30 rokov, bol odsúdený na trojročný podmienečný trest a súd mu nariadil vzdať sa osobného počítača, pevných diskov a záloh na DVD diskoch. Obvinený bol z nelegálneho šírenia operačného systému Windows a iných softvérov chránených autorskými právami na rôznych fórach po dobu ôsmych rokov.
 
Súd vyčíslil škodu na 5,7 milióna českých korún, čo samozrejme nebolo v jeho možnostiach splatiť. Organizácia Business Software Alliance mu však pomohla dosiahnuť mimosúdne vyrovnanie s poškodenými spoločnosťami, ktoré znelo tak, že odsúdený zaplatí menšiu čiastku a vytvorí video, ktoré upozorňuje na nebezpečenstvá spojené so softvérovým pirátstvom. 
 
Video bolo nahrané na YouTube 22. novembra a do dnešného dňa už má vyše 680 tisíc zhliadnutí. Vyzerá to tak, že český pirát úspešne unikol miliónovým pokutám už po šiestich dňoch od zverejnenia videa. Jeho príbeh by mal byť varovaním pre všetkých, ktorí vo veľkom ponúkajú nelegálne kópie softvéru na internete. Vypočujte si jeho príbeh v krátkom dvojminútovom videu. 
 

 
Zdroj: engadget
 
Kľúčové slová
pirátstvo, softvérové pirátstvo
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

OMG, dalsie prebratie PR clanku, to si vazne nemozete dat ani tu namahu a zistit si aspon trochu z pozadia toho co preberiete? Aspon, ked sa to naozaj tyka pocitacov?

1) sud pirata sice odsudil, ale nie na ciastku 5.7 miliona, s tou sa vobec nezaoberal, iba odkazal BSA na obciansko/pravny spor, a tam nech BSA dokaze realnu vysku skody, ktoru si potom moze narokovat.
2) sud odsudil pirata na podmienecny trest 3 rokov, ale o nejakom vykupeni sa formou videa nepadlo ani slovo.

Neschvalujem pocinanie pirata, ale ani BSA, ktora sa snazi touto formou o prekrucanie faktov.

jasne ze je to PR hovadina, ziadny sud neda moznost fesakovi "natocit video a vykupit sa z hriechov".

Preco nedate aj tu o cervenej ciapocke, ta je tiez dobra!!!

Poslať nový komentár

TOPlist