CEO Twitter: Bitcoin bude za 10 rokov jediná svetová mena

, Autor: Ján Kisty

Zakladateľ a CEO spoločnosti Twitter tvrdí, že Bitcoin bude nakoniec jediná svetová mena.

V súčasnosti je Bitcoin ako na hojdačke. V čase najväčšej slávy, koncom minulého roka dosahovala hodnota Bitcoinu skoro 20 000 USD, teraz je sotva tretinová. Napriek tomu viacerí odborníci priznávajú, že systém, na ktorom je postavený, tzv. Blockchain má obrovský potenciál.

CEO spoločnosti Twitter Jack Dorsey dokonca tvrdí, že za približne 10 rokov sa stane BTC jediná svetová mena, aspoň to tvrdí v rozhovore pre The Times. Ešte pred pol rokom tvrdil, že Blockchain odomyká nové možnosti vo finančníctve, priznal tak neuveriteľný potenciál decentralizovaného finančného systému, na ktorý neplatí inflácia.

Aplikácia Square (vlastnená Jackom) dokonca príjma platbu v BTC. Spoločnosti ako Newegg, Microsoft alebo DELL taktiež akceptujú BTC, ale varujú nad veľkými poplatkami (v prípade spoločnosti MS, je v súčasnosti platba pozastavená). Z toho dôvodu boli odvodené meny ako BitCoin GOLD či BitCoin Cash.

Zdroj: techspot

 

Kľúčové slová
Bitcoin
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: CEO Twitter: Bitcoin bude za 10 rokov jediná svetová mena

prehliadat fatalnu volatilitu (pad z takmer 20 tisic na takmer 6 tisic za par tyzdnov) a zatracovat inflaciu (o ktorej aj nadrogovany a ozraty neuspesny ekonom vie, ze 2% inflacia je optimum) a zatracovat kontrolu ... to moze len fakt ozajstny genius a pardon, este aj pan CEO Twitteru

Asi má zainvestované a prerába... chudáčik :)

Re: CEO Twitter: Bitcoin bude za 10 rokov jediná svetová mena

Zrejme má pravdu - ale zrejme si víťazstvo odnesie niekto iný.
Aj AstaLaVista indexovala internet už v čase, keď ešte otec otca Google so synom oštiaval plot ...

Bitcoinov je malo na to aby obsiahly cely majetok planety.Nehovoriac o penazenkach ktore sa stratili a este sa stratia.Takze cena 1BTC moze dosiahnut astronomickeho cisla.

Poslať nový komentár

TOPlist