Ceny akcií AMD totálne valcujú INTEL

Páni akcionári v AMD oslavujú. Nastal veľký deň.

Spoločnosť Intel sa musí zase chytať za hlavu, pretože 7nm výroba procesorov bola zase odložená na čo negatívne zareagovali trhy. Nehovoriac o tom, že COVID-19 má na firmu veľmi negatívny dopad. Po 14 rokoch akcie AMD raketovo vyleteli z približne 59 USD, čo je vysoká hodnota až na 71.02 USD. Momentálne sa držia na hodnote 69.45 USD. Hodnota Intelu sa hýbe okolo 50 amerických dolárov. Zaujímavosťou je, že hodnotu necelých 73USD dosiahol Intel v roku 2000, počas tzv. internetového boomu.

Čo sa týka trhovej kapitalizácie je AMD je zatiaľ drobec so svojimi 80 miliardami dolárov. Na druhej strane pred pár rokmi to bolo sotva 1-1.5 miliardy. Intel má hodnotu cez 255 miliárd a NVIDIA mu dýcha na krk s jej 249 miliardami.

Nová generácia ZEN3 príde údajne už koncom tohto roka, avšak desktopové procesory dorazia až ďalší rok. NVIDIA zase pripravuje trhy na DLSS 2.0 a hru Cyberpunk, pričom za pár mesiacov uvedie kľúčové RTX rady 3000. Čo uvedenie INTEL známe nie je ale stále dominuje mobilnému trhu. 

Zdroj: techspot

Komentáre (2)
I1ilan

Go AMD go!

Azgard

no je to jasné, inteláci to s tými sumami preháňajú a to ich vedie do záhuby... keď môžem mať niečo na rovnakej úrovni, možno o 5% menej výkonné občas, ale 3x lacnejšie! neni čo riešiť

Pridať nový komentár
TOPlist