Ceny 4GB DDR3 RAM porastú vysokým tempom v októbri

Zmluvné ceny RAM pre 4GB DDR3 moduly sa zvýšia práve kvôli požiaru fabriky na výrobu pamätí spoločnosti SK Hynix.

Podľa zdrojov blízkych odvetviu operačných pamätí sa tak udeje čoskoro v tomto mesiaci. Zmluvné ceny pre mainstreamové 4GB DDR3 moduly očakáva nárast až do výšky $35-38. Ceny už aj tak dosiahli veľký nárast v septembri. DRAMeXchange zverejnil zmluvné ceny 4GB DDR3 modulov zvýšených na $32 v druhej polovici septembra, čo činí 14,3%-tný nárast oproti druhej polovici augusta. Na svedomí to má požiar jednej z fabrík spoločnosti Hynix.

Očakávaný nárast za mesiac október by však nemal byť posledným zvyšovaním. Ďalší nárast cien sa očakáva aj v novembri. A ak to takto bude pokračovať aj ďalšie mesiace, ceny RAM budú nevábne vysoké. Pokračovať by to malo až do ustálenia dodávok a naplnenia expedičných skladov. SK Hynix výrazne zvýšila výrobnú kapacitu pre DRAM čipy vo fabrikách v Južnej Kórei tak isto ako v prípade NAND flash pamätí pre vyrovnanie výrobných strát spôsobených požiarom.

DRAMeXchange sa domnieva, že požiar vo fabrike Wuxi by mohol ovplyvniť až 50% celkovej predávanej produkcie RAM. SK Hynix mal 30%-tný podiel na svetovom trhu s DRAM v druhom štvrťroku 2013, hneď po spoločnosti Samsung s 32,7%-tným podielom.

Zdroj: digitimes.com

Komentáre (4)
felipe25
Mne to uz pomaly pride tak, ze sef fabriky si zmysli ze malo zarabaju... podpali si vlastnu firmu... ceny narastu, a on v podstate za 6mesiacov po poziari zarobi dokopy viac, aj po odcitani skôd, ako keby ziadny poziar nebol... minimalne s diskami to tak bolo, nezaplatili sa len skody, ale niekolkonasobne sa im zvysili zisky...
Michal Bajánek
felipe vytrhol si mi to z ust. Presne toto som chcel napisat. kazdy rok zhori kvazi nejakeja fabrika a ceny PC komponentov idu hore.
m2fizy
Moja rec ... presne toto si kazdy z Nas mysli ... vsak asi sa "inspirovali" zaplavami v thaisku ... kedze uz to pomaly "robia vsetci".
klb
toto su vykriky do tmy, miesto kvality kvantita a sustavne vykrikovanie o stratach a zvysovani cien. chamtivost je na prvom mieste.
Pridať nový komentár
TOPlist