Cena nového externého docku pre grafické karty je vysoká

Razer ako prvý oznámil cenu svojho Razer Core docku, teda docku pre externé grafické karty. Cena je šialená.

Externý dock umožňuje pripojiť akúkoľvek PCIex grafickú kartu k notebooku či NUC pomocou Thunderbolt 3 konektora. Predaj má začať 14. apríla. S novou technológiou prišla na trh spoločnosť AMD, avšak nie prvýkrát. V minulosti to už skúšala cez iný port (Express Card), technológia sa však nikdy neujala. Podporovanými kartami vtedy boli HD3450 či HD3650, výkonnejšie karty by už boli brzdené pomalou zbernicou. Toto by ale nemal byť tento prípad. Priepustnosť zbernice je až 40Gb za sekundu. Problémom je vyššia cena radiča, ktorá sa odzrkadlí aj v cene samotného boxu. Dôležité budú aj odozvy systému. Podpora je nateraz zabezpečená len u nových Blade, Blade Stealth notebookoch a Skull Canyon Gaming NUC. Box ponúka ešte 1Gbps Ethernet a štvoricu USB 3.0 portov.

Systém dokáže napájať grafické karty s maximálnym TDP 375W, ide tak v podstate o dvojčipové monštrá. Maximálna dĺžka karty je limitovaná na 310 milimetrov. Problém s prehrievaním by mal byť vyriešený, do systému je totiž vháňaný vzduch pomocou niekoľkých ventilátorov. Cena je stanovená až na $499.99, teda okolo 500€.

Zdroj: bit-tech

Komentáre (4)
expodan
Politika 1$=1€ by sa nemala objavovať v článkoch ale podla niakeho realnejsieho kurzu... Ale ano súhlasím že može byť spomenuté v článku že dnse platí táto politika
Ján Kisty
Dobry den, a akym kurzom by som podla vas mal teda pocitat? Ono tych 20% (1:1,2) robi akurat 2-rocna zaruka ... Takze dobre sa pocita (1:1)..
Karolkm
Ta cena je ok, akurat nie pre SK trh ale pre zapadnu EU a staty.
DrStevko
ach jaj tú cenu prestrelili... u nás rátajme 550€ + keby bola cena tak do 200€
Pridať nový komentár
TOPlist