Celosvetovo sa predalo už 75 miliónov kópií hry GTA V

 
Hra Grand Theft Auto V bola vydaná pred viac ako troma rokmi, no stále je medzi hráčmi populárna. Dokazujú to aj posledné čísla predaja, ktoré nedávno dosiahli hranicu 75 miliónov predaných kópií.

Vydavateľ Take-Two Interactive sa dnes pochválil štatistikami predaja svojich úspešných herných titulov. Najviac medzi všetkými hrami vyčnieva hra Grand Theft Auto V, ktorej sa predalo už 75 miliónov kópií po celom svete (do štatistík sa nerátajú digitálne predaje, pozn. redakcie). Tieto priaznivé čísla radia GTA V do elitnej kategórie k hrám ako Minecraft alebo Wii Sports, ktorých sa predalo 100 miliónov, respektíve 82,79 miliónov kópií.
 
 
Aj vďaka Grand Theft Auto V a online verzii GTA Online zaznamenali v spoločnosti Take-Two Interactive úspešný rok 2016. Tržby vzrástli medziročne o 15% a dosiahli hodnotu 476,5 milióna amerických dolárov. Treba ale dodať, že nie všetky tržby pochádzajú z predaja hier. Takmer štvrtina z nich totiž pochádza z mikrotransakcií a doplnkového obsahu, ktorý si môžu používatelia stiahnuť. 
 
Čo sa týka ďalších hier, Mafia III má na svojom konte 5 miliónov predaných kópií, NBA 2K17 takmer 7 miliónov a hra Civilization VI prekonala 1,5 miliónovú hranicu.
 
Zdroj: engadget
 
Pridať nový komentár
TOPlist