Carbon 1 MK II. - smartfón z uhlíku

Carbon 1 MK II. je prvý smartfón s telom z uhlíkových vlákien.

Uhlíkové vlákna ponúkajú veľa výhod, ale v smere, kedy je materiál použitý na výrobu smartfónov sa ukazuje jeho najväčšia nevýhoda, pretože blokuje rádiové vlny. Nemeckí inžinieri prekonali túto nevýhodu. Presnejšie ide o pracovníkov spoločnosti Carbon Mobile. Síce im vyriešenie spomínaného problému trvalo nejaký čas, našli spôsob ako pokoriť tento problém. Spoločnosť vyvinula vlastnú technológiu s názvom HyRECM (Hybrid Radio Enabled Composite Material), ktorej vývoj trval štyri roky. Táto technológia kombinuje vysokokvalitné uhlíkové vlákna a kompozitný materiál. Vďaka nej je smartfón veľmi ľahký - váži len 125 gramov a aj tenký, pretože je hrubý len 6,3 milimetrov.

Výroba "vaničky" z uhlíkových vlákien trvá vylepšeným procesom len tridsať minút, oproti trom hodinám v roku 2017. Samotný smartfón poháňa procesor Helio G90 od spoločnosti Mediatek, ktorý je párovaný s 8GB RAM a 256GB vnútorným úložiskom. Zariadenie podporuje Dual-SIM funkcionalitu, ale ak vám náhodou kapacita vnútorného úložiska nestačí, môžete si ho rozšíriť aj o microSD kartu, ale prídete o miesto pre jednu SIM kartu. Zadnú stranu smartfónu tvoria dva fotoapráty s rovnakým 16 Mpix rozlíšením. Selfie kamera má rozlíšenie 20 Mpix. Displej smartfónu je 6 palcový AMOLED a má Full HD rozlíšenie. Ten chráni tvrdené sklo Gorilla Glass Victus od spoločnosti Corning.

Smartfón podporuje 4G konektivitu, inak podporuje tradičnú konektivitu v podobe Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0 s aptx HD. Poteší aj podpora NFC a na bočnej strane nájdete snímač odtlačkov prstov. Klasicky už chýba 3,5 mm audio jack, smartfón nabijete cez USB-C 3.1. Toto zariadenie bude poháňať operačný systém Android v 10. verzii, ale výrobca sľúbil aj aktualizáciu na jedenástu verziu.

Ak máte záujem o tento smartfón, prichystajte si 800€. Predbežne bude smartfón predávaný v Nemecku v priebehu tohto mesiaca.

Zdroj: GSMArena,

Pridať nový komentár
TOPlist