Budeme za Google Android a jeho aplikácie od budúceho roka platiť?

Budeme platiť Google až 40 amerických dolárov (teda cca 35€) za používanie Google aplikácií v každom telefóne?

Európska Komisia považuje pretláčanie Google Chrome a Google Search s Androidom za monopolné správanie. Spoločnosť Alphabet stojaca za Google nedávno dostala pokutu vo výške niekoľkých miliardách eur práve za dominantné správanie sa na trhu.

Google nedávno oznámil, že tie spoločnosti, ktoré využívajú jeho Android spolu s Google Chrome, Google Search, Youtubom, Gmailom či Google Mapami a obchodom Play budú musieť platiť až do 35€. Krajiny sú rozdelené do tried – najvyššie poplatky budú v UK, Švédsku, Holandsku, Nórsku a Nemecku. Za telefóny s PPI cez 500 zaplatíte 35€ extra, telefóny s displejom s 400 – 500ppi približne 15€ a za telefóny s PPI pod 400 to bude približne 8€, teda asi 10USD. Pre náš región by ceny mali byť nižšie.

Mimochodom tieto poplatky majú byť len pre Európu a mali by platiť už pre telefóny predané od 1.2.2019.

Zdroj: techspot

Komentáre (3)
roob
nebudeme, lebo ich nechceme a g si ich moze strcit za klobuk. G sa bude chvilu storcovat a potom to zas da zadarmo, lebo ked neda zadarmo play, tak nepreda ani 1 aplikaciu a ked neda zadarmo pay, tak pride o % z predaja. Ostatne apps fakt nepotrebujem. Ok kalendar, za ten kludne zaplatim.
I1ilan
Big data zadarmo, ale no tak, preco by to spoplatnovali?Aj ked teda za darmo to nikdy nebolo.Plati sa za to stratou sukromia.
3nterprise
doteraz som nemal zaujem o android, tak urcite ma neoslovi tym, ze zan budem musiet platit.
Pridať nový komentár
TOPlist