EN

Budeme platiť za Facebook, či Instagram?

Meta plánuje zaviesť predplatné za používanie jej služieb.

Americká spoločnosť Meta, pod ktorú patria populárne sociálne siete Facebook a Instagram, plánuje zaviesť predplatné za využívanie jej služieb. Spoločnosť má v súčasnosti pracovať na založení novej skupiny, ktorá bude mať na starosti vytvorenie nových obchodných modelov pre obe sociálne siete a internetový komunikátor WhatsApp. Nové produkty budú dopĺňa aktuálny obchodný model spoločnosti Meta. Obchodný plán (aspoň zatiaľ) nepočíta s predplatným, ktoré by umožnilo odstrániť reklamy. Tie totiž naďalej tvoria najväčší príjem spoločnosti Meta.

Sociálne siete Facebook a Instagram v podstate nastupujú na model, ktorý už používajú konkurenti Twitter a Snapchat. Tie zaviedli určité formy predplatného pre svojich používateľov. Za zavedenie predplatného môže pravdepodobne nedávny pokles ziskov spoločnosti Meta, ktorá z toho obviňuje aj technologického giganta Apple. Výrobca smartfónov totiž zaviedol vo svojom operačnom systéme iOS nové nástroje na obmedzovanie sledovania aktivít používateľov, vďaka čomu nemôžu obe sociálne siete priamo cieliť reklamu na používateľov zariadení iPhone.

Zdroj TheVerge, Reuters, LogoMyWay,

Komentáre (4)
Pjetro de

boze aspon 100 € mesacne, konecne by ten posahany xichtoknihovy socialno-sietovy fenomen ustupil do uzadia a ludom by mozno trocha prestalo d**at

Martin

Žasnem. Fakt mi ustrelí dekel, ak si niekto tento hnoj predplatí.

LukasR75

Len smelo do toho. Facebook ani Instagram nemám, tak nech si ho spoplatnia koľko len chcú. A ak sa spoplatnenie bude týkať aj WhatsApp-u, tak prejdem k inému messenger-u.

Emma

Smelo do toho. Keby ešte spoplatnili tiktok bol by na svete úplný pokoj. Ľuďom s tých sociálnych sietí začalo hrabať

Pridať nový komentár
TOPlist