Bude aj Windows 11 obsahovať reklamy?

Podľa chyby, na ktorú prišli "insideri" sa zistilo, že aj chystaný OS Windows 11 bude pravdepodobne zobrazovať reklamy.

Microsoft začal podsúvať reklamu s predstavením operačného systému Windows 10, kde používateľov starších verzií Windows 7, 8 a 8.1 lákal na prechod na najnovšiu verziu. Očividne s príchodom "jedenástky", snaha Microsoftu so zobrazovaním reklám na rôzne produkty v rámci operačného systému, asi len tak ľahko neutíchne a chce v nastolenom trende naďalej pokračovať. Na túto funkciu prišli "insideri" zapojení do testovania beta verzií OS Windows 11, kedy sa začali množiť problémy so Štartom a Panelom úloh. Na problém so zobrazovaním reklamy poukázal Daniel Aleksandersen, ktorému sa podarilo zistiť, kde vzniká závada systému.

Systém zobrazovania reklamy má byť podobný tomu, ktorý je použitý v programe Microsoft Teams a zobrazuje sa aj napriek tomu, že sú upozornenia vypnuté. Danielovi Aleksandersenovi sa zároveň podarilo poukázať, že Windows 11 je stále krehký systém, ktorý dokáže zničiť funkcia zobrazovania reklamy. Za vzniknutím chyby pravdepodobne stojí jeden z komponentov systému, ktorý nedokáže správne narábať s informáciami z cloudu spoločnosti Microsoft. Lenže na túto chybu sa dokážu nadviazať ďalšie problémy. Prvým je, že cloudová služba dokáže prelomiť nastavenia systému a zobraziť reklamu. Druhým je, že technologický gigant chce pokračovať v zavedenom trende zobrazovania reklám.

Microsoft zároveň zverejnil návod na opravu, ako opraviť chybu so Štartom a Panelom úloh:

  • Otvorte Správcu úloch pomocou stlačenia: CTRL-ALT-DEL
  • Zvoľte "Ďalšie podrobnosti" v spodnej časti Správcu úloh
  • Otvorte položku "Súbor" a vyberte "Spustiť novú úlohu"
  • Do poľa "Otvoriť" zadajte príkaz "cmd"
  • Do okna napíšte: reg delete HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\IrisService /f && shutdown -r -t 0 a stlačte Enter.
  • Po vykonaní príkazu, sa váš počítač reštartuje a systém by už mal nabehnúť bez problémov.

 

Zdroj: XDA-Developers, CTRLblog, BBC,

Pridať nový komentár
TOPlist