EN

Buď reklamy alebo si obsah zaplatíte. Odkazujú operátori

Prvý operátor, ktorý blokuje reklamy priamo v sieti je britský THREE.

Novinka zrejme nepoteší firmy zaoberajúce sa reklamami ako aj samotné firmy, ktoré si reklamy platia. Netreba zabudnúť ani na online vydavateľov, ktorí majú jediný príjem plynúci z reklám. Operátor THREE začne s blokovaním v UK a v Taliansku. Pripomíname, že operátor je konzorcium dvoch operátorov, ktorí podnikajú aj u nás – T-Mobile (Telekom) a Orange. Tí podobnú iniciatívu u nás zatiaľ neoznámili. Operátor THREE chce dať zákazníkom „väčšiu kontrolu, možnosť voľby a chce byť transparentný“. Nový sieťový filter má byť oveľa výkonnejší a efektívnejší ako samotný AdBlock či iný podobný ad-blocker. Jedným z cieľov má byť podľa operátora šetrenie dátovej kapacity a zabránenie sťahovaniu nadbytočných dát, ktoré sú pre používateľov irelevantné a zvyšujú im len náklady (energie a spotrebujú dátové balíky). Operátor pracuje s reklamnými agentúrami na novom systéme. Je tak isté, že blokovanie nebude zadarmo a bude spoplatnené. Pripomíname, že reklamy nie je možné blokovať napríklad v mobilných zariadeniach či smartTV.

 „Naše 3 ciele, čo sa týka blokovanie reklám budú v nasledujúcich oblastiach:

1.       Zákazníci neplatia poplatky za dáta, aby príjimali reklamy. Náklady majú niesť prevádzkovatelia reklám.

2.       Bezpečnosť a súkromie zákazníkov musí byť v prvom rade chránené. Niektoré reklamné agentúry využívajú diery v systéme, aby šírili reklamy bez vedomia a súhlasu zákazníkov. 

3.       Zákazníci majú dostávať len také reklamy, ktoré sú pre nich relevatné, no nedegradujú či zbytočne nespotrebujú dáta v mobilných zariadeniach, a pritom tieto reklamy nie sú dotieravé, nechcené či irelevatné“

Mimochodom o niečo podobnom uvažuje aj české O2. Odporúčam prečítať tu.

Pro dnešní @Hospodarky jsem napsal něco o adblockerech. Ve světě je nabízejí i operátoři,v O2 o tom taky přemýšlíme. https://t.co/w3uHDpowUY

Nový prístup k reklame môže zmeniť internet.

Zdroj: inquirer, techspot, three

Komentáre (5)
lezgy
co sa zmeni? ze teraz mam adblock aby ma neotravovala zadarmo po novom budem platit aby ma reklama neotravovala?? kecy o bezpecnosti pozname....slachetne reci su vzdy velkym na prvej strane to co kupujem malymi na poslednej :)
Kris
Three je samotny operator a ziadne konzorcium orange a t-mobile.
Ján Kisty
vznikol spojenim
DudoHell
three kupil O2, spojenim t-mobile a Orange vznikol EE BT kupil EE minuly mesiac. to sa stalo v UK , neviem ako na SK...
Ján Kisty
Vďaka za upresnenie.
Pridať nový komentár
TOPlist