Boeing vyhodil generálneho riaditeľa

Katastrofa Boeing 737 Max dospela k finále. To, o čom sa už dlho šepkalo, nakoniec prišlo. Správna rada firmy sa dohodla na okamžitom vyhodení Dennisa Muilenburga, generálneho riaditeľa spoločnosti.

Zdroje z priemyslu hovoria o doslova brutálnom prepustení. Riaditeľ sa totiž o svojom konci dozvedel cez telefón. Muilenburg pôsobil vo firme 34 rokov a jeho pád prišiel po tom, keď sa mu nepodarilo presvedčiť FAA, Federálnu správu letectva o bezpečnosti typu 737 Max, a keď zákazníci začali odstupovať od zmlúv. Poslednou kvapkou bolo zahanbujúce zlyhanie návratového kozmického modulu Starliner.

Akcie Boeingu, ktoré od začiatku roka klesli o 20%, po správe o vyhodení riaditeľa stúpli o 4%. Komentáre k personálnej zmene na čele výrobcu sa zhodujú, že Muilenburg mal svoj post opustit už dávno. Namiesto Muilenburga bude spoločnosť dočasne riadiť David Calhoun, predseda správnej rady.

Zdroj: Reuters

Komentáre (6)
Sipo

A co Iran? Zrutilo sa lietadlo, to bude zas len nahoda? Iranci v konflikte s Amikmi, teroristi c1, to co si oni dovoluju kks to je neskutocne.
Mohko sa jednat o odplatu? No ktovie co sa z toho vyvinie

Jepeer

...si sa uponáhľal ...

Miňo

Jo, aj s odstupným 60 miliónov dolárov bol hanebne vyhodený. jbmnt...

VilamS

Zlatý padák... Skoro ako u nás :)

Former CEO

Muilenburg už mal plné zuby to hniezdo neschopných klaunov a tak vyhodil Boeing - má dávno naškrečkovaný plný kredenc a tak už nemá dôvod sa každý deň nervovať s preplatenými a neschopnými, protekčnými magormi, ktoých mu tam nasáčkovali HR. Všetká technológia je dávno outsourcovaná - cez hromadu nastrčených firiem ďaleko v Ázii - a hlavne Číne, takže to, čo ostalo v Head Office sú len "odborníci" čo poznajú lietadlo iba z kabíny I. triedy. Vymetené mozgy na policies, corporate governance, team building, couching, quality, risk a hlavne bean counting, ktorí pracovnú dobu trávia plánovaním exkluzívnych dovoleniek, intrigami, sexuálnym obťažovaním radajných sekretárok tajne túžiacich po lukratívnom sexuálnom obťažovaní a písaním statusov o globálnom otepľovaní do twiteru a fasbúku - pričom všetkú robotu za nich robia študenti na praxi :)

lienka

..tak je, súhlasim s názorom. Je to ako som si myslela, že to vypadá vo veľkých korporáciách.

Pridať nový komentár
TOPlist