EN

Blizzard vyhral multimiliónový proces proti cheaterom

V poslednej dobe sa vo svete rozmnožili problémy s cheatermi v hrách.

Ubisoft napríklad minulý mesiac zabanoval 1500 hráčov hry For Honor, minulý rok zasa zvažoval potrestanie hráčov za podvádzanie v získavaní koristi v hre Tom Clancy‘s The Division. Blizzard mal problém s kórejskými cheatermi, ktorí obchádzali svoje zákazy v hre Overwatch. Minulý mesiac navyše žaloval výrobcu botov Bossland s tým, že Blizzardu spôsobil svojimi Overwatch botmi stratu minimálne vo výške 8,5 miliónov dolárov.

Herný gigant rozhodne nesúhlasí so všeobecným postojom Bosslandu ktorý tvrdí, že používanie botov nie je nelegálne. Podľa Blizzardu bolo ich dielo kopírované a pozmenené bez ich povolenia.

Žaloba bola teraz uznaná v prospech Blizzardu. Celý problém sa ani nedostal pred súd, pretože Bossland sa jednoducho vytratil a rozhodol sa na tieto obvinenia nereagovať. Je preto teraz vinný v 42 818 prípadoch porušenia autorských práv a musí zaplatiť spomínanú sumu 8,5 milióna dolárov a 177 000 dolárov za súdne trovy.

Problémom pre Blizzard ale je, že toto rozhodnutie sa vzťahuje výlučne na americký trh. To znamená, že Bossland môže stále predávať svoj produkt v Európe a Ázii, ktoré sú pre Blizzard tiež veľkými trhmi. Môže sa tiež odvolať na medzinárodný súd, ktorý je schopný zmeniť prvý verdikt. Či bude mať daný problém ešte dohru sa ale dozvieme až neskôr.

Zdroj: techspot

Komentáre (1)
Lucifer0022
Nová doba prináša aj nové druhy zločinu no , a malo by sa proti nemu bojovať tak isto ako proti tomu normálnemu a mali by byť za to tiež nejaké sankcie , hádam im to vyjde
Pridať nový komentár
TOPlist