Blíži sa koniec SSD?

HP tvrdí, že do jedného a pol roka bude mať na trhu lepšiu náhradu za NAND Flash pamäte.

Predstaviteľ spoločnosti HP na konferencii International Electronics Forum 2011 v Seville povedal, že firma do osemnástich mesiacov uvedie na trh prvé produkty založené na pamäťových čipoch zvaných Memristor. Tieto považuje za lepšiu náhradu dnes masívne využívaných NAND Flash pamätí, ktoré nájdeme v USB kľúčoch, SSD či smartfónoch a tabletoch.

Stan Williams si je Memristormi veľmi istý. ,,Flash je hotová vec ("odpísaná", pozn. redakcie). Teraz sa budeme sústrediť na DRAM a myslíme, že dosiahneme zlepšenie spínacej energie na bit o dva rády". Momentálne sa už má vo veľkom rozbiehať výroba, podľa Williamsa je HP teraz podstatne ďalej ako sa pôvodne predpokladalo.

Memristor je spojenie slov memory (pamäť) a resistor (rezistor - odpor). Funguje ako pamäť, programovateľná elektrickým prúdom. Nedávno HP oznámila, že pomocou Memristorov je možné vytvárať aj logické prvky, čiže procesory. Medzi výhody technológie memristorov, diskutovaných už od roku 1971, patrí nižšia energetická náročnosť a vyššia rýchlosť.

HP spolu s partnerom Hynix plánuje dostať produkty s Memristormi na trh v roku 2013.


Pole sedemnástich memristorov vyrobených u HP, každá cesta má šírku 50nm. Pretekajúci prúd mení odpor, čím sa dokáže uchovať logický stav (0 / 1)
(foto:Wikipedia)

Zdroj: ComputerWorld

Komentáre (1)
avendersor
nie koniec SSD sa neblíži, blíži sa len zmena typu pametových buniek, kde ich rychlosti (buniek), prinutia používat iné, rýchlejšie rozhrania (pci-e 4x,8x, 16x?) než SATA 6G (pokial SATA neuvedie niečo dalšie ale mam dojem že ani to asi stačit nebude) takže v prípade že HP nekecá (čítal som aj dosť skepticé články) a ja jej držím palce aby jej to vyšlo, tak nás čaká evolúcia nie zánik milý Peto (to dá rozum!), stačí ti to takto? (to máš za tu bulvárnosť :P )
Pridať nový komentár
TOPlist