Blíži sa koniec ďalšej Google služby

Google neustále pokračuje v trende rušenia svojich služieb a ich nahradzovaním obdobnými službami.

Umieračik tentokrát zvoní pre službu Hangouts, ktorá tu bola takmer od začiatku operačného systému Android a doteraz býva predinštalovaný na niektorých zariadeniach. Google sa rozhodol ukončiť túto stále využívanú službu, už v prvej polovici tohto roka. Vyhľadávací gigant zároveň oznámil, že v rámci nových nariadení Európskej únie a Spojených štátov amerických odstraňuje zo služby Hangouts aj podporu telefonovania. Užívatelia, ktorí využívali túto službu na telefonovanie budú presmerovaní na službu Voice.

Našťastie, užívatelia služby Hangouts neprídu o svoje konverzácie a budú automaticky prenesené do novej služby Chat, ktorú môžete vo svojom smartfóne používať v rámci Gmail-u alebo samostatnej aplikácie s rovnakým názvom. Bohužiaľ, aj používatelia služby Google Fi využívajúci Hangouts sa musia pripraviť na prechod na inú službu, v tomto prípade to má byť aplikácia Messages (Správy). Tá je už v základe nainštalovaná v takmer všetkých smartfónoch s operačným systémom Android. Google pre túto aplikáciu spravil aj webovú verziu, kedy môžete z počítača odosielať a prijímať SMS/MMS, ale aj telefonovať a vypočuť si odkazy v hlasovej schránke.

Google Fi užívatelia v tomto majú dlhší čas prechodu na novú službu a to od marca tohto roku. Takže, ak ste doteraz nezačali synchornizáciu svojich konverzácii, tak je práve najvyšší čas začať.

Google Chat aktuálne stále nie je dostupná pre bežných užívateľov a zatiaľ ju môžu využívať firemný zákazníci, ale ukončením Hangouts-u sa stane dostupná pre všetkých zadarmo.

Zdroj: XDA-Developers,

Komentáre (4)
Pjetro de

Užívatelia, ktorý využívali ... to naozaj? Nominatív plurál nič? Niekedy bolo nemozne najst v mediach hrubky ...

Lukáš Lancz

opravene, dik

stane sa:)

Pjetro de

OK :)

2021

Užitočné informácie, fajn článok. Ešte v ňom, prosím, opravte nasledovné: 'Umieráčik' (píše sa s 'á'') a hlavne 'firemní zákazníci' (máte v článku 'firemný' - podobnú gramatickú chybu ste už opravili po prvom komentári). Ďakujem a prajem všetko dobré!

Pridať nový komentár
TOPlist