Blackmagic Design predstavil novú kameru Pocket Cinema Camera 6K Pro

Spoločnosť Blackmagic Design predstavila vo svojej rade Pocket Cinema Camera nový model 6K Pro. Tento model využíva tradičný dizajn jeho predchodcov, obsahuje senzor Super 35mm, bajonet Canon EF a prichádza s niekoľkými vylepšeniami.

Nová kamera Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K Pro má teraz päťpalcový výklopný dotykový HDR displej s rozlíšením 1920×1080, ktorý poskytuje jas 1 500 nitov, takže naň bude bez problémov vidieť aj v jasnom prostredí. Vo vnútri je kamera vybavená rovnakou technológiou spracovania farieb, aká sa nachádza v kamere URSA Mini Pro 12K. Vysoké 6K rozlíšenie umožňuje vytvoriť prevzorkované (over-sampled) 4K zábery, ktoré zachytávajú viac detailov ako natívne 4K.

Pocket Cinema Camera 6K Pro navyše obsahuje aj tri motorizované ND filtre (ND2, ND4, ND6). Pre napájanie využíva táto kamera batérie Sony NP-F570. Je tiež možné pridať voliteľný gripu, ktorý zvýši kapacitu na dve takéto batérie.

Blackmagic tiež predáva odnímateľný elektronický hľadáčik, ktorý je možné umiestniť na vrchnú časť fotoaparátu, čo kamere poskytne tvar podobný digitálnym zrkadlovkám a mnohým bezzrkadlovkám. Je možné ho mierne vyklopiť dohora a na zaistenie najlepšieho pohodlia sa dodáva so štyrmi vymeniteľnými očnicami.

Cena kamery Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K Pro je 2 495 dolárov (iba telo). Prípadný odnímateľný elektronický hľadáčik navyšuje cenu o 495 dolárov a grip o 145 dolárov.


Prečítajte si tiež: Sony Alpha 1: Nová vlajková loď medzi fotoaparátmi


 

Zdroje: Blackmagic Design

Pridať nový komentár
TOPlist