Blackberry sa hlási o slovo, znova

Spoločnosť BlackBerry chce zabojovať so smartfónmi s hardvérovou klávesnicou.

Naposledy skúšal šťastie s touto značkou licencovaný partner TLC, ktorému skončila platnosť licencie ešte minulý rok. Pravdepodobne odvtedy spoločnosť BlackBerry hľadala nového partnera na výrobu smartfónov s ich logom. Nakoniec sa to firme podarilo a našlo nového partnera v spoločnosti OnwardMobility, ktorá vyhlásila, že navrhne a bude predávať smartfóny pod značkou BlackBerry. Pritom by malo ísť aj o prvé smartfóny tejto značky s podporou sietí piatej generácie.

BlackBerry patrila kedysi k jednotke v bezpečnosti na trhu so smartfónmi. Vyvíjali svoj vlastný operačný systém s názvom Blackberry OS. Firma taktiež vyrábala vlastné smartfóny, ktoré sa používali hlavne vo firemnom prostredí, kde zároveň bolo potrebné mať na plnohodnotné využívanie smartfónu s týmto OS aj predplatné. Hlavnou výhodou smartfónov tejto značky bola prepracovaná klávesnica, ktorá vo svojej dobe patrila k najlepším. S príchodom operačného systému Android, postupne klesal predaj ich smartfónov a systém s logom robota, prenikal postupne aj do firemnej sféry.

Spoločnosť OnwardMobility už spolupracuje s firmou Foxconn na vývoji nových modelov. Tie by mali byť dostupné v Severnej Amerike, Európe a Číne. Zároveň sa riaditeľ spoločnosti - Peter Franklin vyjadril, že OnwardMobility je na dobrej ceste vyrobiť smartfón s hardvérovou klávesnicou. Bohužiaľ, presný dátum predstavenia a spustenia predaja prvých zariadení nieje doposiaľ známy.

Zdroj: GSMArena, Gizchina,

Pridať nový komentár
TOPlist