Biostar sprístupní PCIe 4.0 na základných doskách X470 a B450

Biostar sa rozhodol sprístupniť štandard PCIe 4.0 na svojich štyroch základných doskách pre procesory Ryzen série 400. Je tak ďalším výrobcom, po spoločnosti Asus, ktorý sa takto rozhodol.

Biostar, ako aj Asus, ponúkne PCIe 4.0 rýchlosť na slotoch PCIe x16 a M.2. Biostar však bližšie nešpecifikoval či PCIe 16x slot bude schopný ísť x16 alebo x8 rýchlosťou (Asus ku svojej každej doske špecifikoval aké rýchlosti budú porty podporovať v prípade zapnutia PCIe 4.0).

Biostar upozorňuje, že AMD pravdepodobne v budúcich updatoch pre základné dosky X470 a B450, možnosť zapnúť PCIe 4.0 vypne. Budete sa tak musieť rozhodnúť, či chcete mať na doske stále aktuálny BIOS a najnovšie funkcie, alebo BIOS na doske nebudete aktualizovať a neprídete tak o možnosť PCIe 4.0. V prípade, že sa rozhodnete prevádzkovať na doske nový procesor Ryzen 3000, na výber mať nebudete.

Asus a Biostar sú prví výrobcovia, ktorí sa rozhodli na svojich základných doskách série 400 sprístupniť PCIe 4.0. Či sa rozhodnú aj ostatní veľkí výrobcovia (MSI, ASHRock, Gigabite) na svojich doskách série 400 pre procesory Ryzen sprístupniť PCIe 4.0 sa uvidí.

Zdroj: TECHPOWERUP

 

Pridať nový komentár
TOPlist