Bill Gates dal prednosť Androidu! Prečo nie iPhone?

, Autor: Ján Kurej

Miliardár a zakladateľ spoločnosti Microsoft, Bill Gates, navždy zmenil počítačovú scénu operačným systémom Windows. Mal taktiež vo veľkej úcte spoluzakladateľa spoločnosti Apple, Steveho Jobsa. Podľa jeho posledného vyjadrenia, “Apple robí dobrú prácu”, by sa čakalo, že siahne po Apple iPhone ako náhradu za Windows Phone ale nie je tomu tak. Bill Gates dal prednosť smartfónu, ktorý beží na platforme spoločnosti Google, Android.

Bývalý šéf spoločnosti Microsoft, ktorý sa stal filantropom na plný úväzok (prostredníctvom Nadácie Bill a Melindy Gates) odhalil svoj telefón, ktorý si vybral počas rozhovoru v televízií Fox News. Je všeobecne známe, že dlhodobo používal práve telefón s platformou Windows Phone. Napriek tomu nedávno urobil zmenu a prešiel na systém Android.

Microsoft takmer úplne opustil Windows Phone aj keď tvrdí, že jeho čas vraj ešte príde. Len niekoľko mesiacov CEO spoločnosti Satya Nadella opäť potvrdil plány na pokračovanie výroby hardvéru pre Windows Phone a dúfa, že budú mať rovnaký úspech ako produkty Surface.

"Aktuálne som nedávno prešiel na telefón s Androidom s množstvom softvéru od Microsoftu," uviedol Gates. Zároveň na otázku moderátora či teda nemá iPhone odpovedal "Nie, žiadny iPhone."

Aktuálna situácia vo svete je taká, že každý telefón beží na platforme Android alebo iOS. Windows Phone predstavuje iba 0,1 percento globálneho trhu, čo je takmer nič. Nie je preto prekvapujúce, že Bill Gates prešiel na Android, najmä po tom, ako spoločnosť Microsoft vyvinula sústredené úsilie na prenos svojich aplikácií do konkurenčných platforiem. Skype, Word, Outlook… - sú všetky dostupné v systéme Android.

Je veľmi zaujímavé, že dal prednosť Androidu ako iOS. Dôvod však nevyjadril a preto vznikajú rôzne dohady. Jednou z nich je, že možno nemá rád prostredie iOS. Alebo možno jeho obmedzenosť a uzavretosť, čo mnohým tiež nevyhovuje. Android platforma je oproti iOS určite viac flexibilná. Ďalší tvrdia, že nechce robiť ďalšiu reklamu iPhonu a preto radšej siahol po Android telefóne.

Nech už je dôvod akýkoľvek bude zaujímavé sledovať či sa vráti späť k Widnows Phone, pokiaľ túto takmer mŕtvu platformu, spoločnosť Microsoft oživí.

Zdroj: HotHardware

Kľúčové slová
Android, Bill Gates, iPhone, Microsoft
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Bill Gates dal prednosť Androidu! Prečo nie iPhone?

Veď ste si v tom článku sami odpovedali... Tak logicky, keď balík office prechádza na Android a sústreďujú sa hlavne naň, tak nevidím dôvod, aby takto nezáväzne nepomohol svojim aplikáciam. Prečo by o tom systéme aj v tejto súvislosti vôbec hovorili, že áno?

Balik office je k dispozicii aj v iOS pre iPhone ;-|

Re: Bill Gates dal prednosť Androidu! Prečo nie iPhone?

Ale teraz prichádza vo veľkom aj pre Android, čo je asi dôvodom pre ten mobil. Navyše Apple je tak trochu priama konkurencia pre MS. Bol by asi cvok, keby sa ukazuje s Apple produktmi na verejnosti...

Re: Bill Gates dal prednosť Androidu! Prečo nie iPhone?

Nie je absolutne jedno, aky ma telefon? Dolezite je iba to, aby sa s nim vedel dovolat, ked to potrebuje ...

Re: Bill Gates dal prednosť Androidu! Prečo nie iPhone?

A hlavne si pozriet nejake dobre Pecko

Re: Bill Gates dal prednosť Androidu! Prečo nie iPhone?

Vsetok potrebny softver je k dispozicii tak na iOS ako aj Android, pokial berieme do uvahy zmysluplne aplikacie a nie nejaky balast plny reklam a bannerov...

Poslať nový komentár

TOPlist