Bezpečnostné kamery dostanú väčšie disky Western Digital

 
Nový pevný disk WD Purple prináša 25-percentný nárast kapacity, podporuje systémy s nepretržitou prevádzkou vybavené až 64 HD kamerami a je pripravený na 4K aplikácie.

Spoločnosť Western Digital uvádza na trh disk WD Purple s kapacitou 10 TB. Tento pevný disk je súčasťou produktovej rady určenej pre aplikácie bezpečnostných kamerových systémov. Podľa informácií spoločnosti IHS Markit nárast zariadení s rozlíšením 4K a ďalších kamerových systémov povedie v nasledujúcich rokoch ku zvýšenému dopytu po dátových úložiskách.
 
 
Pevný disk WD Purple 10 TB je optimalizovaný pre bezpečnostné kamerové systémy s nepretržitou prevádzkou 24 hodín 7 dní v týždni a pre systémy vybavené až 64 HD kamerami.
 
„Pokročilé zobrazovacie technológie zvyšujú prínos bezpečnostných kamerových systémov, ktoré sa využívajú pre monitorovanie obchodných a verejných priestorov, alebo sú súčasťou systému infraštruktúry inteligentných miest. Prináša to však potrebu ďalšej ukladacej kapacity,“ hovorí Brendan Collins, viceprezident pre produktový marketing spoločnosti Western Digital a dodáva: „ Náš nový disk s kapacitou 10 TB sa vyznačuje, rovnako ako celá produktová rada WD Purple, vysokým výkonom, spoľahlivosťou a odolnosťou. Ponúkame produkt s maximálnou kapacitou a podporou 4K, ktorý ocenia predajcovia, systémoví integrátori i používatelia existujúcich, ale i budúcich kamerových bezpečnostných systémov.“
 
 
WD Purple 10 TB (WD100PURZ) 3,5-palcový HDD je dostupný prostredníctvom vybraných predajcov a distribútorov, a je na neho poskytovaná 3-ročná záruka. Doporučená koncová cena je 589 EUR vrátane DPH.
 
Zdroj: TS
 
Pridať nový komentár
TOPlist