Bezos poletí do vesmíru už budúci mesiac

Jeff Bezos poletí do vesmíru so svojim bratom už budúci mesiac.

Zakladateľ amerických spoločností Amazon a Blue Origin - Jeff Bezos poletí do vesmíru so svojim bratom počas budúceho mesiaca. Zároveň tak pôjde o prvý komerčný let spoločnosti Blue Origin. Majiteľ spoločností o svojom zámere informoval na sociálnej sieti Instagram, pričom prvého letu sa zúčastní aj jeho brat Mark. Zaujímavé je aj to, že Blue Origin sa vo svojom vyhlásení o začatí komerčných letov vôbec nezmienila, že prvými vesmírnymi turistami budú obaja bratia. Bezos zároveň vo svojom videu na Instagrame uviedol, že letieť do vesmíru bol jeho celoživotný sen, pričom mu bude cťou zobrať do vesmíru aj svojho brata.

Bratia poletia do vesmíru pomocou znovu-použiteľnej rakety New Shepard, na vrchu ktorej je kapsula Crew Capsule. Samotná kapsula pojme šiestich pasažierov a zároveň turistom ponúkne veľké okná pre ,,kochanie,, sa pohľadom na Zem a okolitý vesmír. Raketa bude štartovať zo Zeme a po dosiahnutí Kármánovej hranice, vo výške sto kilometrov nad morom sa kapsula oddelí od zvyšku rakety. Vďaka tomu turisti uvidia zakrivenie Zeme a zažijú aj beztiažový stav. Obe časti rakety pristanú nezávisle od seba, pričom kapsula by mala pristáť na povrchu Zeme pomocou padákov v Západo-Texaskej púšti.

Okrem oboch bratov Bezosových, poletí s nimi do vesmíru aj jeden výherca on-line akcie, ktorá končí 12. júna 2021. Aktuálne je hodnota vstupenky na palubu na úrovni 2 800 000 dolárov (približne 2 300 000 eur).

Zdroj: TheVerge

Komentáre (1)
Amazon

Dúfam, že sa nevráti.

Pridať nový komentár
TOPlist