Autopilot Tesly je lepší vodič než vy

Štatisticky je autopilot Tesly lepší vodič než človek. Vyplýva to z bezpečnostnej správy Tesly za tretí štvrťrok  zverejnenej pred pár dňami.

V správe Tesla uvádza, že v treťom štrvťroku 2018  zaznamenala vo svojich vozidlách jednu nehodu na 3,34 miliónov míľ pri zapnutom autopilotovi. To je dramaticky lepšie číslo, než je priemerné číslo prejdených míľ na jednu nehodu v USA. To je 492 tisíc míľ na jednu nehodu. Tesly bez zapnutého autopilota  mali nehodu každých 1,92 milióna míľ.

Uveďme aj to, že pokiaľ štatistický údaj 492 tisíc míľ na jednu nehodu od National Highway Traffic Safety Administration zahŕňa len nehody, ktoré sa skutočne stali, čísla Tesly zahŕňajú aj blízke minutia sa vozidiel, ktoré Tesla nazýva, nehodám podobné udalosti.   

Keďže Tesly sú stále pripojené a komunikujú so servermi Tesly, streamujú "domov" telemetriu jazdy, Tesla vie o väčšine nehôd svojich vozidiel okamžite.

Nehody vozidiel Tesly so zapnutým autopilotom dostávajú v médiách veľký priestor. Vytvára to dojem, že systém ešte nie je bezpečný. Štatistika však hovorí opak. Autopilot bezpečnosť zlepšuje.  

Tesla bude štatistiku nehôd svojich vozidiel odteraz zverejňovať štvrťročne.

Zdroj: www.tesla.com

Komentáre (14)
Pjetro de
Aj lietanie je statisticky najbezpecnejsie. Ked sa ale spolu s dalsimi 3-4 stovkami ludi ocitneme prave v tom lietadle, ktore ide banchnut dakde do oceanu a mame 10 minut na to, aby sme sa pripravili na stretnutie so stvoritelom, je nam taka statistika u zadnice. Ach ta statistika. Bezny clovek ma 2 ruky a zhruba jeden z 10 000 ludi ma jednu ruku. Priemer je teda 9999*2 + 1 = 19999 ruk na 10000 ludi, t.j. jeden clovek ma STATISTICKY 1,9999 ruk. LENZE: 99,99% ludi ma ruky DVE. T.j. 99,99% ludi ma STATISTICKY nadpriemerny pocet ruk. Priklad 2: Vo fiktivnej firme robi 10 ludi - sef ma plat 11000 € a zvysnych 9 zamestnancov ma plat 1000 €. Spolu tychto 10 ludi zaraba 20000€, co je priemerny plat 2000€. Ta super ne? Ach ta statistika. Esteze okrem priemeru (aritmetickeho) mame pojmy ako mediam, smerodajna odchylka, rozptyl atd atd atd atd ze ano ...
pitr
ty moc teda statistike nerozumies :D
Pjetro de
ale vobec
winnetou
áno?...a kde tie Tesly s autopilotom jazdia?...ak krúžia po testovacích okruhoch,tej štatistike verím.Ja by som pri tom zaspal...
japonsky troll
ovca, napriklad v anglicku je tesla uz dost casto vidiet na ceste, a nielen v londyne, ale aj mimo,..
winnetou
ovca,si predstav že som ju videl aj na ceste u nás....a sedel v nej chlapík,pevne držiac volant v rukách
winnetou
verím! ja by som pri tom krúžení na testovacích okruhoch zaspal...
Anonymný
určite neni..
Juro
chcel by som vidiet, ako by ten autopilot Tesly odsoferoval mojho peugeota :D
winnetou
Niektorí označujú Muska za vizionára....v skutočnosti je to buď marketingový mág,alebo veľkoformátový podvodník.Hranica medzi týmito profesiami je veľmi voľná...A divím sa, že nikto koho dobre počuť,to nepovie na plné ústa...že by peniaze?! Príklad: Hyperloop je tiež muskov výmysel ,ktorý nemá inú hodnotu ako marketingovú.Najnovšie médiá bombasticky predstavili kapsulu tohto systému,čo obletelo celý svet.Vzhľadom na to,že sa jednalo o prázdnu laminátovú maketu,je to na pobavenie....Ale nikto sa pri tom neusmieva.Svet sa zbláznil....
Pjetro de
asi vyrobcovia laminatovej kapsuly dostali par desiatok tisic $ - no neurob ju ...
winnetou
Určite.A pár stoviek tisícov hlavné spravodajské kanály...háčik je nahodený,teraz už len emitovať ďalšie akcie....
Boi
predpokladám autopilot sa nikam neponáhlal a nenabúral 10x pre dpsiahnutie svojho cieľu ako je to v móde
Teslaklesla
Autopilot Tesly je určite lepší vodič než my lebo o našich nehodách Tesla nevie okamžite, lebo nemá o čom :)))
Pridať nový komentár
TOPlist