EN

Asus uvádza AMD Smart Access Memory aj pre Intel platformu

Ako sme nedávno informovali, funkcionalita s názvom Smart Access Memory (SAM) predstavená s novou sériou procesorov Ryzen 5000 a grafickými kartami AMD Radeon RX 6000, nebude fungovať výlučne s použitím týchto produktov. Dokazuje to spoločnosť Asus, ktorá v aktualizácii BIOS-u ich základných dosiek ponúka túto možnosť pod názvom Resizable BAR Support aj pre Intel platformu.

Funkcia Smart Access Memory využíva výhodu PCI Express s názvom Base Adress Register. Umožňuje procesoru dodávať dáta priamo do celej vyrovnávacej pamäti na grafickej karte, nielen do jej limitovanej časti. Zväčša šlo len o 256 MB.

Asus umožní využiť túto výhodu s procesormi Intel 10. generácie a kariet zo série AMD Radeon RX 6000. Táto možnosť bude dostupná po aktualizovaní BIOS-u a to konkrétne na doskách s chipsetom Z490, H470 a B460. BIOS je aktuálne v beta verzii a výkon, ktorý dokáže funkcia priniesť sa rovnako ako pri AMD procesoroch pohybuje okolo 10-15% v závislosti od hry. Funkcionalita teda nepožaduje ani PCIe 4. generácie, funguje rovnako na tretej. NVIDIA plánuje spustiť podporu tiež a to pomocou softvérovej aktualizácie ovládačov.

Zdroj: Wccftech

Pridať nový komentár
TOPlist