ASUS ROG Rampage IV Black Edition je dostupná

 
Spoločnosť ASUS dnes oznámila dostupnosť novej základnej dosky z rady ROG (Republic of Gamers) založenú na X79 Express čipsete. 

Už po prvých slovách je jasné, že nejde o žiadny low-end a doska bude určená pre nadšencov a hráčov. Rampage IV BE je základná doska E-ATX formátu a vhodná bude aj pre pretaktovanie procesorov, ktoré v tomto prípade musia pasovať do patice LGA 2011. Ide teda o CPU Intel Ivy Bridge-E.
 
 
PCB celej dosky je ladené do čiernej farby, vrátane pasívneho chladiča VRM obvodov či PCH.
Na veľkej doske spomínaného E-ATX formátu sa toho zmestilo dosť. Doska disponuje štvoricou PCI-E 3.0 x16 slotov a dvomi PCI-E 2.0 x1. Doska podporuje ako 4-way SLI, tak aj 4-way CrossFireX. Pre RAM je k dispozícii až 8 DIMM slotov s celkovou podporou do 64GB DDR3. SATA konektorov je 12, z toho osem z nich je rýchlejšieho SATA III 6Gb/s štandardu. USB 3.0 konektorov doska poskytuje osem.
 
 
Doska je pripravená pre taktovanie a disponuje rozličnými funkciami akými sú OC Panel pre real-time monitoring systému a ladenie. OC Panel môže byť osadený aj do 5,25“ pozície v skrinke. Dokáže monitorovať teploty, takt či rýchlosť ventilátorov. Použiť sa dá na jednoduché taktovanie, pri ktorom stačí iba stlačiť tlačidlo Level Up pre zvýšenie taktu CPU.
 
Keďže ide o dosku najvyššej triedy osadené súčiastky by tomu mali zodpovedať. Doska používa digitálne napájanie, ktoré ASUS pomenoval DIGI+ III. Napájacia kaskáda pozostáva z NexFET MOSFETov, 60A cievok a vysoko odolných Japonských 10K kondenzátorov. 
 
ROG Rampage IV BE je ďalej vybavená SupremeFX Black technológiou, ktorá by mala zaručiť lepšiu reprodukciu zvuku. ASUS dokonca tvrdí, že ide o riešenie, ktoré sa môže rovnať s high-end dedikovanými zvukovými kartami. Riešenie na ASUS doske pozostáva z prémiových ELNA audio kondenzátorov a WIMA kondenzátorov, ktoré poskytujú čistý zvuk. Odstup signálu od šumu (SNR) dosahuje 120dB.
 
Ďalšou funkciou dosky je Sonic Radar. Ide skôr o softvérovú funkciu, ktorá slúži pre lepšie podanie zvukov pri hre a hráč tak môže lepšie lokalizovať súpera či smer, z ktorého vychádza streľba.
 
 
Základná doska používa Gigabitový Ethernet spolu s ROG GameFirst II funkciou. Tá má slúžiť na optimalizáciu sieťovej prevádzky (zrejme niečo ako QoS protokol) s cieľom znížiť latenciu pri hraní hier cez internet.
 
Špecialitou ROG dosiek ASUS je funkcia RAMDisk. Ten umožňuje rýchlo vytvoriť softvérový disk z voľnej dostupnej operačnej pamäte (dokáže využiť až 80% z voľnej RAM). To vedie k vytvoreniu rýchlej virtuálnej pamäte, ktorá sa môže hodiť pri niektorých hrách, ktoré pravidelne čítajú a zapisujú dáta počas hrania.
 
Celosvetová dostupnosť sa očakáva od 18. novembra. U Newegg.com je ju možné predobjednať za vysokú cenu 499,99USD. Ku každej doske Rampage IV Black Edition dostanete zdarma hru Assassin’s Creed IV: Black Flag.
 
Zdroj:  techpowerup
 
Pridať nový komentár
TOPlist