ASUS na veľtrhu CES predstavil hardvér pre hráčov

Spoločnosť ASUS a jej herná divízia ROG (Republic of Gamers) predstavila veľtrhu CES sériu herných zariadení – notebooky, stolný počítač, mechanickú klávesnicu, RGB ovládač a zaujímavé príslušenstvo Bezel-free Kit.

ASUS ROG Strix SKT T1 Hero Edition je limitovaná edícia herných notebookov a vznikla v spolupráci s herným tímom eSports SK Telecom T1. Zameraním je navrhnutá pre MOBA hry. Zariadenie je vybavené procesorom Intel Core i7, grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1060 a IPS displejom s frekvenciou 120 Hz.

Predstavený bol aj herný notebook ROG G703 so 17,3“ širokouhlým Full HD displejom a technológiou NVIDIA G-SYNC s obnovovacou frekvenciou 144 Hz. Je osadený procesorom Intel Core i7-7820HK, ktorý dosahuje frekvencie 4,3 GHz a grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1080.

Stolový počítač ROG Strix GL12 používa procesor Intel Core i7 ôsmej generácie (4,8 GHz) s možnosťou pretaktovania a grafickú kartu NVIDIA GeForce GTX 1080. Obsahuje tiež rozširujúci slot a vymeniteľný SSD, čím je uľahčený upgrade zostavy. Zaujme dizajnom s agresívnymi hranami, priehľadným bočným panelom a prispôsobiteľnými svetelnými efektmi Aura Sync.

ROG Strix Flare je mechanická herná RGB klávesnica, používa pritom spínače Cherry MX RGB. Je doplnená o multimediálne klávesy, vrátane kolieska pre ovládanie hlasitosti (posuvný ovládač je pritom vhodný doplnok na reguláciu hlasitosti, pozn. red.). Poteší odnímateľná opierka zápästia, ktorá poskytuje väčšie pohodlie počas dlhých herných maratónov.

Predstavený bol aj štvorkanálový RGB regulátor – ROG Aura Terminal, ktorý umožňuje používateľom synchronizovať svetelné efekty PC zostavy s tým, čo sa práve deje na monitore vďaka technológii ROG Halo. Keď sú LED pásiky pripevnené na monitore, ROG Halo rozpozná farby zobrazené na okrajoch obrazovky a LED pásiky sa rozsvieti zodpovedajúcimi farbami.

Tým sa vytvorí dynamický svetelný efekt okolo displeja. ROG Aura Terminal možno tiež namontovať do skrine počítača a pripojiť ho k ďalším zariadeniam Aura Sync, aby zjednotil svetelné efekty celej zostavy.

Na záver bonbónik J Bezel-free Kit je doplnok, ktorý umožňuje hráčom s viacerými monitormi eliminovať rámčeky displejov, ktoré sa vzájomne dotýkajú. Výsledkom je jednoliaty širokouhlý obraz na viacerých monitoroch a lepší zážitok z hrania.

Kit sa skladá z vertikálnych šošoviek a ľahko pripojiteľných držiakov, ktoré spájajú okraj každého monitora v uhle 130 stupňov, čo je optimálny uhol pre najlepší vizuálny zážitok. Optické zariadenie Kit nepotrebuje k fungovaniu žiadny softvér ani napájanie. Využíva lomu svetla, takže okraje monitora z pohľadu pozorovateľa opticky zmizne.

Zdroj: Anandtech

Pridať nový komentár
TOPlist