Asics odkúpil populárnu bežeckú aplikáciu RunKeeper

 
Spoločnosť Asics, ktorá sa zaoberá predajom bežeckého oblečenia a obuvi, úspešne odkúpila jednu z najobľúbenejších bežeckých aplikácii RunKeeper.

Výkonný riaditeľ firmy Asics, Jason Jacobs, predstavil svoju víziu budúcnosti, v ktorej nebudú spoločnosti vyrábajúce športové potreby zamerané iba na fyzické produkty, ale budú sa snažiť poskytnúť zákazníkovi plnohodnotný zážitok. Práve spojenie s aplikáciou RunKeeper by malo byť prvým krokom na ceste ku kvalitnejším službám.
 
 
Celý obchod by mal mať priniesť množstvo pozitív aj pre ľudí stojacimi za úspešnou aplikáciou. Veľké množstvo bežcov využíva funkciu Shoe Tracker, ktorá sleduje množstvo zabehnutých kilometrov v konkrétnej obuvi používateľa. A výsledky hovoria, že práve tenisky od firmy Asics sú tie najviac používané. Konkrétne štatistiky k dispozícii nemáme, ale pri momentálnom počte vyše 45 miliónov aktívnych používateľov aplikácie, môžeme predpokladať že sa nejedná o malé číslo.
 
Japonská športová značka Asics bola založená už v roku 1949 a špecializuje sa na výrobu kvalitnej športovej obuvi, oblečenia a rôznych doplnkov. Spoločnosť sa už v minulosti snažila presadiť v softvérovom svete s vlastnou aplikáciou My Asics, ktorá ponúkala rôzne tréningové plány. V tvrdom konkurenčnom boji však nemala veľký úspech a nepodarilo sa jej výrazne presadiť. Celková suma, za ktorú Asics odkúpil RunKeeper nebola zverejnená ani jednou zo zúčastnených strán.
 
Zdroj: thenextweb
 
Pridať nový komentár
TOPlist