Apple zverejnil zaujímavú štatistiku týkajúcu sa žiadostí o stiahnutie aplikácií z obchodu App store

Na prvom mieste je krajina, na ktorú by ste to nepovedali.

Americká technologická spoločnosť Apple nedávno zverejnila štatistiku týkajúcu sa žiadostí pre stiahnutie aplikácií z obchodu App Store. Firma za minulý rok 2022 zaevidovala až 1 474 žiadostí, z čoho až 1 346 pochádza z Čínskej ľudovej republiky. Z toho sa jedna žiadosť týka aj Hong-Kongu. Požiadavky čínskej vlády sa týkajú z veľkej väčšiny hier, a to až 1 276. Tu treba povedať, že tamojšia garnitúra pomerne rázne zakročila proti hraniu hier na smartfónoch deťmi. Pre lepšiu kontrolu herného času zaviedla vláda pravidlo, týkajúce sa získania registračného čísla. To znamená, že ak chce vývojár publikovať hru v Číne, musí získať toto číslo. Samozrejme hra musí spĺňať aj normy týkajúce sa obsahu.

Lenže asi nie všetkým vývojárom sa chce spĺňať tieto požiadavky vydá hru aj bez povolenia. Voči tomu sa samozrejme ohradí vláda, ktorá žiada stiahnutie hry z čínskej mutácie obchodu s aplikáciami - Apple App Store. Úradníci sa snažia o zablokovanie hier aj inak, než priamo a pripomienkujú napríklad problémy s výkonom, dizajnom, stabilitou, právne a podobne.

Ďalšie miesta v zozname obsadili tieto krajiny  - India so 14 žiadosťami, Pakistan s 10 žiadosťami, Ruko so 7 žiadosťami a nakoniec Turecko s dvoma žiadosťami. Apple zároveň zverejnilo aj celkový počet vývojárov aplikácií a hier, ktorých je až 36 974 015, pričom za minulý rok zrušilo až 428 487 vývojárskych účtov pre porušenie pravidiel.

Zdroj: Neowin,

Pridať nový komentár
TOPlist