Apple zverejnil, koľko ľudí si predplatilo Apple Music

 
Výkonný riaditeľ spoločnosti Apple, Tim Cook, včera na konferencii WSJD Live v Kalifornii prezradil, koľko užívateľov sa rozhodlo predplatiť si službu Apple Music.

V súčasnosti sa číslo vyšplhalo na cifru 6,5 miliónov predplatiteľov, pričom ďalších 8,5 miliónov ju používa v skúšobnej dobe. Vzhľadom na skutočnosť, že je služba prístupná len pár mesiacov, je toto číslo veľmi povzbudzujúce pre predstaviteľov Apple. Najväčší podiel na trhu má momentálne obľúbená služba Spotify, ktorá za 9 rokov na trhu dokázala zaujať 20 miliónov zákazníkov, ktorí sa rozhodli predplatiť si ju.
 
 
Ako sme v reálnom živote zvyknutí, čísla nemusia hovoriť celú pravdu. Apple totiž poskytoval službu na 3 mesiace zadarmo, pre vyskúšanie si prostredia. Mohlo sa stať, že pár zákazníkov zabudlo zrušiť automatické predplatenie služby po vypršaní skúšobnej doby, tým pádom zaplatili nechcene. Treba však poznamenať aj to, že Apple sa zachovalo férovo a pred ukončením skúšobnej doby rozposielalo upozornenia e-mailom, aby sa predišlo nechceným platbám. 
 
Apple sa v auguste tohto roku pochválilo, že službu využívalo až 11 miliónov ľudí po 5 týždňoch od spustenia. Viac zákazníkov spoločnosť očakáva po zverejnení aplikácie pre Android. Potom bude možné zdieľanie playlistov a samotných piesní cez sociálne siete a web. Rovnaký princíp využíva aj služba Spotify, ktorá sa musí pripraviť na tvrdý boj o udržanie si svojej pozície.
 
Zdroj: thenextweb
 
 
Pridať nový komentár
TOPlist