Apple získal patent pre solárne veko notebooku

 
Spoločnosť Apple získala v utorok patent na solárny zadný kryt obrazovky, ktorý by mohol napájať notebooky.

V podstate ide o dvojstranný displej, ktorý ma na jednej strane štandardnú obrazovku a na opačnej solárny panel. Zadná strana však pozostáva z viacerých vrstiev pričom Apple spomína sklenenú vrstvu, fotovoltaické články alebo vrstvu s dotykovými senzormi.
 
Princípom takého veka by malo byť dobíjanie batérie notebooku vďaka slnečnej energii. Sklenená vrstva bude z elektrochromatického skla, ktoré bude prostredníctvom úrovne zatienenia regulovať intenzitu prepúšťaného svetla. Dotyková vrstva veka by mohla slúžiť pre ovládanie prvkov médií alebo pre iný účel.
 
 
“Zadný kryt môže byť vyrobený z elektrochromatického skla. Fotovoltaické články môžu byť umiestnené pod zadným krytom a môžu produkovať energiu keď budú aktivované externým svetelným zdrojom. Dotykové senzory môžu byť umiestnené pod zadným krytom a slúžiť pre dotykový vstup”, opisuje Apple možné využitie patentu. Apple tiež spomína využitie tohto krytu aj na rozsvietenie loga firmy. 
 
Spoločnosť uviedla, že solárne bunky by mali byť schopné produkovať od 100 mW po 1W, alebo dokonca viac. Starať by sa mali o dobíjanie batérie notebooku alebo o jeho napájanie.
 
Mnohí sa domnievajú, že horúcim kandidátom, ktorý bude mať solárne veko je MacBook. Apple však uviedol, že patent môže byť implementovaný do rôznych zariadení ako sú tablety, mobilné telefóny, monitory, televízie či iné zariadenia.
 
 
Komentáre (2)
Shatterhand
Apspoň že Slovenský patentový úrad má rozum, a na Slovensku by Apple takýto patent nedostal.
passco
Nechápem ako môžu na toto dostať patent.. zakázal by som tým gumám v USA patentový úrad alebo ich patenty povolil iba na ich vygumovanom "ostrove"
Pridať nový komentár
TOPlist