Apple už nebude predvolene nastavovať hlas Siri na ženský

Apple sa rozhodol, že už nebude ako predvolený hlas pre svojho hlasového asistenta Siri nastavovať ženský hlas, ako tomu bolo doteraz.

Zmena sa objavila v beta verzii operačného systému iOS 14.5 beta. Pre úplnosť treba dodať, že pre niektoré jazyky bol doteraz predvolený aj mužský hlas, avšak väčšina z nás pozná asistenta práve pod ženským.

Každý kto bude nastavovať nové zariadenie dostane priamo v úvode možnosť vybrať si z dostupných hlasov. Zmenu hlasu bolo možné doteraz vykonať až v nastaveniach. 

Spoločnosť tiež pre anglický jazyk pridáva dva ďalšie nové hlasy. Používajú nové nahrávky, ktoré sú následne spracované cez neurálny prevod textu na reč. To umožňuje hlasu znieť viac organicky, aj napriek tomu, že frázy sú generované v reálnom čase.  

Hlasový asistent Siri spracuje približne 25 miliárd požiadaviek za mesiac na vyše 500 miliónoch zariadení a podporuje 21 jazykov. Zmena neuprednostňovať ženský hlas vychádza pravdepodobne zo snahy veľkých spoločností odstrániť z hlasových asistentov akékoľvek rodové asociácie.

Zdroj: TechCrunch, The Verge

Komentáre (1)
Hruška Orech

Počul som, že u Siri bude ďalším krokom kotkodákanie ...

Pridať nový komentár
TOPlist