Apple spomaľuje telefóny a preto dá zľavu na nové batérie

, Autor: Ján Kisty

Apple potvrdil, že spomaľuje iPhony, chce na rok ponúknuť výmenu batérií za polovicu ceny (cca 24-29€).

Apple nielenže neinformoval, že takúto funkciu zabuduje do telefónov, neumožňuje ju ani vypnúť. Vo Francúzsku už pripravujú žalobu kvôli plánovanému zastarávaniu. V EÚ sa podobný čin klasifikuje ako trestný. Združenie „Halte à l’Obsolescence Programmée“ už vedie žaloby aj voči výrobcom tlačiarní na čele s Epsonom, Brother či HP. Pripomíname, že HP podobné praktiky skúša pravidelne.

Firma môže dostať pokutu až do výšky 5% ročného zisku. V prípade úspešnosti to urobí pre spoločnosť pár miliárd eur, preto je mimosúdna dohoda pravdepodobnejšia.

V redakcii máme iPhone 6 či 7 a ani v jednom prípade k výraznému poklesu výkonu nedošlo. Dôvodom je ale primerane opotrebovaná batéria. Napr. na 3-r iPhone 6 je pokles kapacity batérie iba 10%. iPhone 7 za 11 mesiacov klesol „len“ o 3%.Pripomíname, že pre batérie je vhodné ani prebíjanie ani výrazný pokles napätia. Za optimálnu sa spomína hranica medzi 20 až 85%.

Zdroj: techspot

 

Kľúčové slová
Apple, Apple iPhone 7
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Uz sa to tu zacina podobat na novy cas. Take zavadzajuce nadpisy by mali byt pod uroven technicky zameraneho webu...

Urcite to nebolo cielom, ak to tak vyznieva, tak sa ospravedlnujeme :).

Re: Apple spomaľuje telefóny a preto dá zľavu na nové batérie

Tiez ma to zacina vytacat a vsimam si zhorsujuci sa trend v tomto smere... Za chvilku si zmenim zalozku z pc.sk na forum iba.

Na SE som po roku intenzívneho používania stratil podľa Aida 64 asi 1,3% batérie, čo je myslím celkom solídne číslo. A to som ešte nevedomo batériu nechal vždy vybíjať pod 20% a až potom pripojil k nabijačke. Spomalenie som samozrejme žiadne nezaznamenal. Občas mi dokonca príde rýchlejší, ako nová osmička. Starší iphone nemám, takže nemôžem porovnať spomalenie, ale mám tu asi 7 ročný iPod touch štvrtej generácie s iOS 6 a ten beží stále v pohode, ale staršieho iOS sa to ani netýka.

Kedy je vlastne podľa iOS batéria opotrebovaná a dochádza k podtaktovaniu procesoru? Dá sa to nejak percentuálne určiť na základe informácií o životnosti batérie trebárs z Aida 64?

Poslať nový komentár

TOPlist