Apple si patentoval nový navigačný systém pre autonómne autá

, Autor: Ján Kurej

Už dlhšie sa hovorí o tom, že gigant z Cupertina pracuje na vlastnom autonómnom vozidle. Čas od času sa objavia nejaké novinky, ktoré Apple uvoľní zo svojich súkromných kuloároch.

Pred niekoľkými dňami Apple sa podarilo získať patent na autonómny navigačný systém, ktorý podporuje diskusiu o tom, že Apple skutočne pracuje na vlastnom vozidle alebo iba vyvíja systém pre samoriadiace vozidlá.

Žiadosť o patent bol podaný vo štvrtok na americkom úrade pre patenty a ochranné známky. Apple sa zatiaľ k tejto informácií nevyjadril, každopádne informácie k podanému patentu sú voľne dostupné a popisujú nejaké informácie o toM akoby mohol takýto navigačný systém pracovať.

Dnešné navigačné technológie, ktoré sa používajú v autonómnych vozidlách, sú závislé na mapách a senzoroch, ktoré monitorujú okolitý svet v reálnom čase.

Apple však nezdieľa tento princíp pretože nie je dostatočne dobrý. Ako uvádza zdroj, spoločnosť z Cupertina navrhuje systém, ktorý “ovláda auto nezávislé od akýchkoľvek dátach prijatých z akéhokoľvek zariadenia mimo vozidla a akýchkoľvek navigačných dátach lokálne uložených vo vozidle pred akýmkoľvek sledovaním navigácie.”

Ide v podstate o rafinovanejší počítačový model pre ovládanie autonómnych vozidiel, ktoré budú využívať výkonné senzory a procesory. Systém by bol schopný presne predvídať trasy. Zdroj CNBC sa snažil získať viac informácií a kontaktoval priamo spoločnosť Apple ale nepodarilo sa mu získať žiadné dáta.

Zdroj: CNBC

Kľúčové slová
Apple, car
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist