Apple a Samsung si najímajú hackerov

Pre Apple bude pracovať autor jailbreaku, pre Samsung tvorca CyanogenMod.

Že sa niekedy v konečnom dôsledku vypláca "hackovať" poznáme z tých pár prípadov, keď firmy zamestnali ľudí, ktorí im dovtedy spôsobovali vrásky. Podobne sa teraz deje aj na poli mobilných telefónov.

Nedávno si kórejský Samsung najal autora slávneho CyanogenMod, Steva ‘Cyanogen’ Kondika. CyanogenMod je alternatívny firmvér pre vyše štyridsať Android smartfónov, ktorý ponúka mnohé nové funkcie, zvyšuje rýchlosť a údajne aj spoľahlivosť oproti štandardným systémom od výrobcov. Nie je známe, či má Samsung záujem aj o samotný CyanogenMod, avšak autor sľubuje, že jeho vývoj bude pokračovať aj naďalej.

Aj spoločnosť Apple teraz spravila podobný krok, keď začne už onedlho využívať služby autora jailbreak nástrojov JaibreakMe a Spirit. Hacker s prezývkou Comex to oznámil na svojom Twitter účte. Jaibreak Apple zariadení umožňuje správcovský prístup k operačnému systému, napríklad pre inštalovanie ďalších, neschválených aplikácií. Využívajú sa pritom zraniteľnosti systému.

Komentáre (7)
emPORiO
A spotrebiteľ im je ukradnutý ... akože ochrana osobných údajov a bezpečnosť už nieje prioritná ? radšej budú využivať bezpečnostné diery v systéme a skákať si do vlasov. Ach to je ale prípad ...
omega8
Opravte si ten Vas "jaibreak" na jailbreak. Este tu: JaibreakMe a Spirit........ Jaibreak Apple zariadení .....
passco
Podla mna by spoločnostiam mali zobrat akekolvek prava po predaju svojho vyrobku .. to uz co je ked si nieco kupim a je okolo toho kopa roznych licencnych idiotin .. ked uz je to moje tak si mam s tym robit co chcem ..
P4r4doX
Veď Jailbreak nieje trestny, ale strácaš nim záruku.
stanomx
ano ale vpodstate má pravdu
bliss
DFU Restore a záruka je späť :D
skype3x3
cyanogenmod je hold skvela vec, vyuzivam ho uz rok a phone ide rychlejsie a aj baterku to dost setri - vydrzala pol dna, max. den a teraz kludne aj 4 dni vydrzi (telefonovanie, wifi)
Pridať nový komentár
TOPlist