EN

Apple predstavuje nové bezdrôtové slúchadlá AirPods Max s cenou 629 €

Apple dnes uviedlo na trh nový model bezdrôtových slúchadiel. K modelom AirPods a AirPods Pro sa pridávajú nové AirPods Max, ktoré sú nielen najväčšie, ale aj najdrahšie. Nejde o in-ear konštrukciu ako doterajšie AirPods, ale o klasické slúchadlá s hlavovým mostom.

V USA sa budú predávať za cenu 549 dolárov, avšak na našom trhu by malo ísť o cenu až 629 €, v závislosti od predajcu. 

Spracovanie zodpovedá vysokej cene, samotné mušle sú vyhotovené z hliníku a na hlavový most sa napájajú špeciálnym kovovým kĺbom. Hlavový most je čiastočne látkový, aby umožnil komfortné nosenie pre rôzne veľkosti hlavy.

Slúchadlá budú dostupné v piatich farbách – modrá, strieborná, zelená, ružová a šedá. Náušníky sú vyhotovené z akusticky upravenej pamäťovej peny, ktorá má zaistiť správne utesnenie. Umožnená bude aj ich jednoduchá výmena, pripájajú sa magneticky. Za ďalších 69 dolárov si teda môžete dizajn slúchadiel ozvláštniť inou farbou náušníkov, keďže budú na predaj aj samostatne.

Meniče majú 40 mm a každá mušľa je vybavená Apple H1 čipom, ktorý má slúžiť na dosiahnutie čo najvyššej kvality počúvania. Pre ovládanie hlasitosti, prehrávanie, pauzu, akceptovanie príp. ukončovanie hovorov a preskakovanie hudobných nahrávok slúži otočný ovládač, rovnaký ako na Apple Watch.

Prítomné je aj tlačidlo na prepínanie medzi zapnutým a vypnutým aktívnym potlačením hluku (ANC), ak potrebujete mať lepší kontakt s okolitými zvukmi. Váha slúchadiel je 384,8 gramov, čím sa radia k tým ťažším. 

Výdrž na batériu by mala dosahovať 20 hodín s aktívnym potlačením hluku a pri 50% úrovni hlasitosti. Päť minútové nabíjanie by malo poskytnúť 1,5 hodiny počúvania. Súčasťou balenia slúchadiel je puzdro na prenášanie a Lightning – USB-C kábel.

Predaj by mal štartovať aj u nás 15. decembra. Slúchadlá vyzerajú naozaj kvalitne, či si však dokážu obhájiť vysokú cenu a stanú sa vyhľadávanými, uvidíme neskôr.

Zdroje: Apple, MacRumors

Pridať nový komentár
TOPlist