Apple predstavil nové MacBooky Pro 2019

Apple nečakane predstavil aktualizované MacBooky Pro. Nové verzie dostali aktuálne výkonné procesory a vylepšené klávesnice.
 

 
Informáciu podal Apple prostredníctvom tlačovej správy, v ktorej sa pochválil implementáciou až osemjadrových procesorov od spoločnosti Intel. Konkrétne sa jedná o Intel Core 8 a 9 generácie. Hovorí sa o 40% nárastu výkonu oproti predchádzajúcim MacBookom, ktoré disponujú "iba" šesťjadrovými procesormi. Jeden z príkladov, ktorý bol uvedení - export 4K videa do H.264 o 70% rýchlejšie ako základné štvorjadro.
 
Okrem implementácie nových procesorov, Apple zapracoval aj na klávesnici, ktorú mu vyčítali aj jeho fanúšikovia. V spínacom mechanizme po novom použili nešpecifikovaný "nový" materiál, ktorý spôsobuje oveľa vyššiu spoľahlivosť. Počkajme si však na reálne testy.
 
MacBooky Pro (2019) sú k dispozícii na objednávku u Apple resellerov. Čakacia doba je zatiaľ stanovená na 3-4 týždne. Cena 15" verzie s 8 jadrovým procesorom, 16GB RAM a 512GB SSD je 3 299eur, 13" verzia s 4 jadrovým procesorom, 8GB RAM a 256GB SSD je 1 999 eur.
Komentáre (2)
Jarči

To sme sa toho dozvedeli. Viac info dostanem pri káve s kolegom, ktorý sa o tému zaujíma asi viac ako váš redaktor.

fAZEN

MacBook je fakt top na prácu atď, ale ta cena no čo si budeme hovoriť.

Pridať nový komentár
TOPlist