Apple predstavil Apple Watch Series 9 a Ultra 2 s revolučným gestom

Spoločnosť Apple včera popri dvojici nových iPhonov predstavila ešte nové hodinky Apple Watch Series 9 a Ultra 2.

Apple Watch S9 je postavené na novom čipe, ktorý Apple označil ako S9 SiP a ponúka asi o 20% vyšší výkon na spracovanie príkazov Siri vrátane diktovania. Apple vyzdvihuje hlavne možnosť využívať Siri lokálne bez iPhonu a pripojenia do internetu.

Zaujímavosťou bude aj funkcia z iOS 17, kedy bude možné zdieľať kontakty priložením hodiniek k sebe. Vylepšený je opäť displej, kde bude maximálny jas až 2000 nitov, pričom v noci sa dokážu hodinky znížiť až na hodnotu 1 nitu. Ako som už spomínal pri článku iPhone 15, nové hodiny dostali tiež UWB čip a dokážu tak lokalizovať iPhone alebo Airtag či AirPods.

Asi najväčšou novinkou je „Double Tap to control“, teda funkcia kedy poklepete medzi sebou dvoma prstami a používate rôzne funkcie hodiniek – napríklad rolovanie alebo potvrdzovanie na prijatie hovoru. Gesto je zaujímavé na uzávierky fotoaparátu.

Cena hodiniek ostala rovnaká ako po minulé roky. Nová farba hodiniek je pre tento rok ružová a červená (Product Red). K dispozícii budú tiež hodinky s eSIM a tiež z nerezovej oceli.

Apple Watch Ultra 2 si tiež prešli zmenou. Dostali nový digitálny ciferník Modular Ultra, displej s jasom až 3000 nitov a po novom v ultra-úspornom režime vydržia až 72 hodín. Štandardná výdrž je stále len 36 hodín. Ciferník má stále 49 milimetrov a je vyrobený z 95% recyklovaného titanu. Aj Apple Watch Ultra 2 dostali UWB čip a výkonnejší mikroprocesor. Nechýba ani funkcia „double tap to control“.

Apple pre obe hodiniek pripravil pomerne dosť veľký výber nových náramkov. Z môjho pohľadu sú najzaujímavejšie Nike náramky pre obyčajné modely.

Zdroj: Apple

 

 

Pridať nový komentár
TOPlist