Apple Pay na Slovensku už o pár dní!

Apple Pay sa konečne stáva realitou aj u nás na Slovensku. Ako informoval portál Živé.sk, banky sú technicky pripravené na spustenie tejto služby v našej krajine. Štart je podľa všetkého naplánovaný na 26. júna, teda na budúcu stredu. Hneď v tento deň by túto službu mali začať poskytovať Slovenská sporiteľňa, Tatra banka, mBank, či J&T Banka.

Ako a kde na Slovensku bude možné využívať službu Apple Pay? Nuž, v našej krajine sa nachádza viac ako 45 tisíc bezkontaktných platobných miest a službu bude možné použiť všade tam, kde uvidíte tieto symboly:

Pri platení jednoducho priložíte svoje Apple zariadenie s technológiou NFC ku takto označenému platobnému terminálu a svoju platbu potvrdíte napr. cez Face ID alebo PIN kódom. Najprv si ale musíte vo Vašom Apple zariadení v aplikácii Peňaženka zadať údaje z Vašej platobnej karty.

Apple Pay budú podporovať mobilné zariadenia iPhone 6 a novšie (teda modely 6 Plus, 6S, 6S Plus, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus, SE, X, XS, XS Max a model XR) a taktiež aj hodinky Apple Watch. Pomocou Apple Pay budete môcť platiť aj v rôznych aplikáciách, či internetových nákupoch cez Safari prehliadač prostredníctvom ikonky "Apple Pay".

 

Zdroj: Apple, Živé

Komentáre (3)
Unreall

Super, bolo načase. Nemusím vláčiť kartu...

hm

aká to je aplikacia, ved vsade sa da platit paypal. je to vyhodnejsie? malo info

Milan

Nepodporuje Vasa banka Apple Pay? Nevadi. Otvorte si ucet online u Revolut. Ten ma podporu Apple Pay uz aj na Slovenku! Navyse teraz dostanete 5 EUR ako bonus. Pre otvorenie uctu aj s bonusom pouzite tento link: https://revolut.com/referral/milanhn9!5m

Pridať nový komentár
TOPlist