Apple Pay konečne u nás tento rok?

, Autor: Ján Kisty

Spustí Apple svoju službu Apple Pay už tento rok?

Podľa našich informácií už minimálne banky ako mBank a Moneta (dostupná v ČR) rokovali s Apple o možnom spustení bezdotykového platenia pomocou Apple Pay. Čo sa ďalších bánk týka, spustenie zatiaľ nie je jasné. Ale v minulosti sa vyjadrili, že je to len záležitosťou spoločnosti Apple a technické zábrany nie sú. Banky údajne za službu musia platiť aj samotnému Apple, čo sú menšie zisky pre nich. Mbank nám naznačila uvedenú informáciu koncom minulého roka, banka Moneta vydala nedávno dokument pre investorov, kde približuje digitálnu stratégiu na roky 2018-2020.

V jednej časti, kde je roadmapa uvádza okrem spustenia Android Pay aj „Mobile Payments – iOS Platform“, čo je vlastne Apple Pay. Má sa tak stať v Q1 a Q2. Reálny sa zdá termín po vývojárskej konferencii Apple, ktorá sa koná najčastejšie v júni. Spustenia sa možno dočkáme ale až v septembri či októbri. 

Dočkáme sa tak konečne spustenie Apple Pay v strednej Európe už tento rok?

Zdroj: moneta, vlastné

 

Kľúčové slová
Apple
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Apple Pay konečne u nás tento rok?

pay uz pouzivam nejaky ten "piatok" cez taliansky boon, ale bolo by fajn ak by to zaviedli /spolu s pay Cash/. Len sa opat bojim bank a ich vyhovoriek, podobne ako ked sa operator vyhovara na Apple ked sa spytam preco na slovensku nefunguje VoLTE a eSIM :D Pritom VoLTE funguje na afounoch od 2012 a snad vsade okrem Slovenska (kde je to vylucne na Samsungoch) uplne bezproblemova prevadzka...

Re: Apple Pay konečne u nás tento rok?

Ahoj, vedel by si mi prosim Ta poradit ako to rozchodit (Kedze boon neni pre SK Store)? Vdaka

Re: Apple Pay konečne u nás tento rok?

Sluzba je to fantasticka. Pre nietkorych ludi to znamena ze nemusia nosit penazenku, staci im mobil. Co je castokrat moj pripad.

Re: Apple Pay konečne u nás tento rok?

A ked sa ti vybije telefon mozes ist handry fajcit

Poslať nový komentár

TOPlist