Apple opúšťa významný človek, ktorý sa podieľal na ich najväčších úspechoch

To, čo naznačil Tim Cook v júni tohto roku sa stalo realitou. CDO (chief design office) Jony Ive odchádza z Apple. To, že sa tak naozaj stalo potvrdzuje fakt, že meno Jony Ive už nenájdete na webových stránkach Apple.

Jony Ive sa podieľal na dizajne iPod, Mac notebokov, Apple watch a samozrejme iPhone. Svoje slovo mal aj pri dizajne budovy Apple v Californii. Ive zakladá spolu s kamarátom Marcom Newsonom novú spoločnosť LoveFrom.

Jony Ive, Marc Newson

Zdroj: Digital Trends

Komentáre (2)
Lucifer0022

Bolo na čase, myslím že chalan napáchal viac škody ako osohu v poslednej dobe pre Apple :D, že vraj bol veľmi vášnivý pre tenkosť zariadení a aj to bol dôvod prečo mali MacBooky niekoľko rokov na nič klávesnicu lebo sa jej nechcel vzdať na úkor tenkosti. Ale teraz keď už odchádza tak vydali 16 palcový MacBook s normálnou klávesnicou a myslím, že každému je jedno že je trošičku hrubší. A Apple sa nebude musieť zapodievať ďalšími-novými reklamáciami.

Nakúsnutý Panelák

Tam ešte niekto ostal ?
Teda okrem Tima Kuchára, ktorý ešte odnáša posledné kompóty zo špajze ...
Trpký musel byť rok, keď Jobs musel po kolenách za Gatesom a aj Intel ukázal, kto je na smetisku kohútom (aj keď je pravdou že smartfónom sa Steve Microsoftu a Intelu šeredne pomstil - keďže sú už de-facto po smrti, akurát si to ešte nevšimli :)
By ma vcelku zaujímalo, koľko peňazí taký priemerný applista vydal za svoje ikony od Apple II ?
Ja som skončil v 1984 s prvým Macom (nepáčilo sa mi, že je čiernobiely) - a fajčiť som prestal v 15-tich ;)

Pridať nový komentár
TOPlist