Apple opäť čelí zlodejom. Kradnú vo veľkom a za bieleho dňa!

Už niekoľkokrát v minulosti sa stalo, že kalifornský gigant Apple sa stal cieľom zlodejov. V minulosti napríklad zlodeji odcudzili niekoľko drahých zariadení a tentoraz to nebolo inak.

Celý incident zachytila bezpečnostná kamera v predajni. Cieľom lúpeže sa stalo mesto Fresno, pričom zmizlo viac než 20 produktov v celkovej hodnote cez 20-tisíc dolárov. Najzaujímavejšie je, že celá lúpež prebehla v priebehu niekoľkých sekúnd. Skupina zlodejov v kapucniach vtrhla do Apple Store a začala zo stolov rýchlo zbierať všetko, čo sa jej dostalo pod ruku. Využívala pritom fakt, že produkty nie sú chránené proti krádeži, keďže zlodejom stačí iba zo zariadenia vytrhnúť kábel.

Skupina mala takmer voľnú cestu, pretože sa zákazníci aj predavači krádeži iba prizerali a v obchode vôbec nebola ochranka. Iba jeden zo zákazníkov sa odhodlal vstúpiť zlodejom do cesty, ale bol zrazený na zem. Polícia pátra po osobách vo veku 16 až 18 rokov vrátane vodiča, ktorý komplicov odviezol z miesta činu.

Zdroj: PhoneArena

Komentáre (5)
roob
ono to potrebuje zabezpecenie ako mal "hotel" v Altered Carbon :) rotacne gulomety a tak.. Potom netreba mat snury do fenov.. Na druhu stranu ak su tie kensingtony tak silne, ze to bezny smrtelnik nevytrhne, tak co zlodejovi brani zobrat si stipacky?
roob
videl si serial The Sarah Connor Chronicles? Tam sa chlapik zavrel do miestnosti s turbo silnymi dverami :) tak Summer Glau zacala burat stenu.. Dneska som rozoberal jedno lenovo a pozeral som jak je ta dierka pre kensington riesena :) to vytrhne skolkar ked sa naserie. Tak ti na booku ostane diera, no. https://www.youtube.com/watch?v=t6wRhrWl_2M Alebo to vytrhnes zo stola, zoberies aj so stolom :) nieje to neukradnutelne
roob
ahaho: https://youtu.be/5p1l6dD-n3k?t=248
Ferdo
tam nebolo treba dávať reťaze :) obyčajná reklama pre ľudí, pozrite sa ako to rýchlo zmizlo asi je to dobréééé
Pjetro de
Asolutne nerozumiem preco by som sa mal hentakym stavat do cesty, co som idiot? Mne je absolutne u zadnice ci odnesu 5 notebookov alebo 500 netobookov. Co mali akoze zakaznici robit? Co sa tu akoze ocakavalo? Zlodeji mohli mat pokojne malu zbran alebo kudlu. A kto vie co by mohli spravit, keby im niekto fakt viac-menej uspesne branil v odchode. To sa tu akoze ocakavalo "vazeni zakaznici, riskujte zivot kvoli notebooku"? Napriek tomu ze nie ste zamestnanec ani ochranka a nemate na to ziadnu kvalifikaciu? Nie som zamestnanec Applu a predavac na pobocke (aj vtedy ma kazdy predavac absolutne plne pravo, aby mu to bolo u riti), jediny kto by mal povinnost zasiahnut je ochranka - je na to cvicena a ma na to caky-paky pakšamétle (zbran, obusok, paralyzer, slzny plny ... 2m/130 kg, chvaty/hmaty ...). Aj ked prepadnu obchod ci postu ci banku, ma mat akoze tetulka za okienkom povinnost zapasit so zlodejmi a nedat im peniaze? CO JE TO ZA CHUJINA?
Pridať nový komentár
TOPlist