Apple Music pomaly dobieha Spotify v počte predplatiteľov

 
Služba Apple Music dosiahla výrazný míľnik v podobe 10 miliónov predplatiteľov. A to všetko iba pol roka od oficiálneho spustenia.

Spoločnosť Apple však môže tešiť aj skutočnosť, že pomaly začínajú dýchať na chrbát najväčšiemu konkurentovi v oblasti, službe Spotify. Tá sa momentálne môže pochváliť 20 miliónmi predplatiteľov, čo je v súčasnosti raz toľko ako Apple Music. Treba však poznamenať, že Apple Music sa podarilo dosiahnuť 10 miliónov predplatiteľov za oveľa kratší čas, keďže konkurencii to trvalo vyše 5 rokov.
 
 
Samozrejme, spoločnosť Apple ťaží najmä z toho, že sa ocitla v správnom čase na správnom mieste. Analytik z Midia Research, Mark Mulligan, tvrí že pri súčasnom raste má Apple Music potenciál stať sa lídrom v oblasti, a predbehnúť tak konkurenciu, niekedy v priebehu budúceho roku. 
 
Nech sa na to pozrieme z akéhokoľvek uhla pohľadu, rok 2016 bude kľúčovým pre obe spomínané služby a bude zaujímavé sledovať, aké kroky podniknú k nalákaniu nových predplatiteľov. Apple Music môže využiť výhodu, ktorá spočíva v tom, že je dostupná vo viacerých krajinách. 
 
Zdroj: thenextweb
 
 
Pridať nový komentár
TOPlist