Apple Music má už 20 miliónov predplatiteľov

 
Hudobnej službe Apple Music sa podarilo za posledné 3 mesiace prilákať tri milióny predplatiteľov, a aktuálne ich má už 20 miliónov.

Hudobná služba Apple Music si aj naďalej upevňuje svoju druhú priečku na trhu, a za posledný štvrťrok sa jej opäť podarilo výrazne zvýšiť počet predplatiteľov. Celkovo môžu byť predstavitelia Apple spokojní s 20 miliónmi predplatiteľov, no stále sa im nedarí výraznejšie dýchať na krk najväčšiemu hráčovi na tomto poli, službe Spotify.
 
 
Práve Spotify je neohrozeným lídrom trhu, keďže v septembri tohto roku zverejnili štatistiky, podľa ktorých mali k deviatemu mesiacu až 40 miliónmi predplatiteľov. Za obdobie marec 2016 – august 2016 sa im tak podarilo prilákať až 10 miliónov nových predplatiteľov. Apple sa však neustále snaží prilákať viac a viac zákazníkov pomocou exkluzívnych zmlúv s niekoľkými poprednými hudobníkmi.
 
Apple sa takisto snaží získať výhodu oproti Spotify tým, že aplikácia Apple Music býva predinštalovaná na každý nový smartfón iPhone. A bojovať o každého nového predplatiteľa sa v dnešnej dobe naozaj oplatí. Všeobecne sa predpokladá, že na celom svete je len 100 miliónov používateľov, ktorí sa rozhodli si predplatiť niektorú z hudobných služieb. Možnosti na rast sú tak obrovské.
 
Až čas však ukáže, či má Apple Music potenciál dotiahnuť sa na službu Spotify, prípadne či sa na trhu objaví nový konkurent, ktorý úplne zatrasie trhom s hudobnými službami.
 
Zdroj: engadget
 
 
Komentáre (1)
martin.bakus
pouzivam spotify a niektore pesnicky mi tam chybaju, nie su to ziadni velki umelci co podpisali exkluziv s apple, ale prevazne menej zname veci a formacie, ale na 99,9% sa na spotify nachadza vsetko co som hladam a aplikacia funguje naozaj spolahlivo... za 5.99€ clovek ako ja, ktory denne pocuva hudbu si nemoze predstavit nic lepsie...
Pridať nový komentár
TOPlist