EN

Apple kvôli nízkemu záujmu o iPhone 12 Mini znižuje produkciu

Apple predstavil novú sériu iPhone 12 minulý október. Predstavené boli modely iPhone 12, 12 Pro, 12 Pro Max a model s najmenšou uhlopriečkou iPhone 12 Mini. Práve o ten je zdá sa, o dosť nižší záujem, ako Apple pôvodne očakával. Nachádza sa v pomerne nevýhodnej pozícii, kedy ľudia pravdepodobne už radšej v tejto kategórii priplatia za modely s väčším displejom a lepšou výdržou batérie.


Apple má údajne produkciu série iPhone 12 znížiť o viac ako 20%, pričom najviac sa to dotkne modelu iPhone 12 Mini. Minulý december Apple údajne plánoval pre prvý polrok 2021 distribuovať 96 miliónov smartfónov, plány sa však zmenili na 75 miliónov kusov. V počte sú zahrnuté aj stále sa vyrábajúca séria iPhone 11 a iPhone SE.

Dopyt teda zatiaľ nie je taký, ako sa predpokladal na konci minulého roka. Pôvodne vyššie plánované požiadavky na produkciu však mohli byť spôsobené aj snahou Apple získať čo najviac ťažšie dostupných dielov, keďže počas pandémie majú viaceré spoločnosti problém s dostupnosťou ich produktov.

Zdroj: TechSpot
Obrázok: Apple

Pridať nový komentár
TOPlist