Apple iPhone s USB-C konektorom bude už o dva roky

Vďaka Európskej únii musí Apple nahradiť Lightning konektor USB-C konektorom. Nemá totiž na výber.

Vedúci marketingu spoločnosti Apple - Greg Joswiak potvrdil, že Apple nahradí Lightning konektor USB-C konektorom v zariadeniach iPhone. Americký technologický gigant nie je z tejto zmeny práve nadšený. Zatiaľ nie je známe, kedy spoločnosť predstaví prvé iPhony s USB-C konektorom, keďže podľa vedenia firmy túto zmenu diktuje Európska únia. Vďaka tomu je zatiaľ nemožné presne odhadnúť, či Apple uvedie nové USB-C iPhony už počas budúceho roka, alebo si počká na hraničný termín a teda predstaví zariadenia s týmto konektorom až počas roka 2024.

Tak isto nie je známe, či bude spoločnosť používať oba druhy konektorov. Teda či sa USB-C iPhony budú predávať len na území Európskej únie a zvyšok sveta bude naďalej používať Lightning konektor, ale to sa môže zdať ako nepravdepodobné. Vedúci marketingu sa vyjadril, že zmena konektoru prinesie veľa elektronického odpadu, keďže majitelia súčasných nabíjacích káblov, ale aj príslušenstva budú nútení kupovať veľa nových doplnkov.

Technologický gigant Apple už raz zmenu typu konektoru vykonal pri modeli iPhone 5, kedy museli majitelia nových zariadení meniť nabíjacie káble aj príslušenstvo. Vtedy to vedenie spoločnosti Apple asi veľmi netrápilo, koľko elektronického odpadu vytvorili.

Zdroj: GSMArena, Sky,

Pridať nový komentár
TOPlist