Apple ide obnoviť výrobu Iphone X

, Autor: Michal Bajánek

Apple ide obnoviť výrobu minuloročného modelu Iphone X.

Podľa portálu The Wall Street Journal, predaje nových modelov XS a XS Max nespĺňajú očakávania. Nižšia predajnosť má za následok nižší odber OLED displejov od spoločnosti Samsung. A tu je možný dôvod, prečo Apple ide opätovne spustiť výrobu Iphone X. Apple je totiž viazaný zmluvne pre odber určitého množstva OLED displejov od spoločnosti Samsung.

Situáciu má zachrániť práve model Iphone X a jeho opätovná výroba. Iphone X má lacnejšie výrobné náklady ako nové modely (čo znamená nižšiu koncovú cenu) a mohol by tak zvýšiť predaje spoločnosti Apple, ktorá by následne dodržala odber dohodnutého množstva OLED displejov od spoločnosti Samsung.

Za nižšou predajnosťou nových modelov môže byť ich vysoká cena. Apple každý rok predstaví nové modely, ktoré vždy stoja o niečo viacej ako ich predchodcovia. Istý čas to bolo tolerované, pretože Apple bol aj lídrom inovácií a udával akýsi trend čo je „in“. Posledné roky to už ale neplatí. Výrobcovia ako napríklad Samsung a Huawei predstavujú ďaleko viacej inovácií vo svojich „Top“ modeloch ako Apple.

Zdroj: WSJ, THEVERGE

 

 
 

Kľúčové slová
Apple, iPhone
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Apple ide obnoviť výrobu Iphone X

Uplne zbytocne zial, kedze apple nema v ponuke jediny smartfon pod cenu 800€, je pre vacsinu pragmaticky zmyslajucich ludi zbytocny luxus

Poslať nový komentár

TOPlist